repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 23 czerwca 2021.

plakat

Spacer z Aniołami

reż. Tomasz Wysokiński

czas: 84’
produkcja: Polska 2021
obsada: Jeremaiah Marobyane

Każdego dnia w RPA znikają dzieci. Uciekają z domów, są z nich wyrzucane lub uprowadzane, a potem zostają niebezpiecznymi przestępcami, zmusza się je do prostytucji lub padają ofiarą mordów rytualnych. Misją mężczyzny o imieniu Jerry jest ich odnajdywanie. W „Spacerze z Aniołami” towarzyszymy mu w poszukiwaniach dziewczynki porwanej w Soweto. Duchy przodków mówią, że dziecko żyje, ale ostrzegają, że odnalezienie go może spowodować śmierć jego matki. Poszukiwania podjęte przez Jerry'ego przywołują bolesne wspomnienia. Będąc jeszcze dzieckiem, żył na ulicy, skąd zrekrutowano go w szeregi zbrojnego ramienia Afrykańskiego Kongresu Narodowego, w którym walczył z reżimem apartheidu. Zabliźnione rany krwawią na nowo, a konfrontacja z przeszłością ujawnia prawdziwą duszę Jerry'ego.

W dniu 8 czerwca zapraszamy na pokaz specjalny z udziałem twórców: reżyserem Tomaszem Wysokińskim oraz głównym bohaterem Jeremaiahem Marobyanem.

Tomasz Wysokiński

Tomasz Wysokiński

Medycyna była błędem. Na szczęście pewnego dnia wyruszyłem w dwuletnią podróż po Azji, która odmieniła moje życie. To była iluminacja — dostrzegłem ścieżkę, którą chciałem podążać.

Odwiedziłem ponad pięćdziesiąt krajów Trzeciego Świata, a doświadczenia z kilkunastu lat włóczęgi są dla mnie inspiracją do pracy nad filmami dokumentalnymi o niedostępnych światach; o istnieniu wielu z nich prawie nikt nie wie i być może nikt nie będzie w stanie do nich dotrzeć…

Tymczasem, planując wyprawy w poszukiwaniu tematu nowego pełnometrażowego dokumentu, piszę scenariusz filmu fabularnego na motywach opowiadania Jorge’a Luisa Borgesa.

Filmografia:

2008 Ikizama (dok.)

2009 Incantatio (dok., kr.m.)

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!