repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 13 czerwca 2021.

czas: 95’

Jakby coś, kocham Was (If Anything Happens I love You)
reż. Michael Govier, Will McCormack, Stany Zjednoczone 2020, 13’

Pogrążeni w żałobie rodzice zmagają się ze stratą córki, która zginęła w szkolnej strzelaninie. To elegia na smutek zamknięta w przepięknej ilustracji. Oscar w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany.

Norka (Burrow)
reż. Madeline Sharafian, Stany Zjednoczone 2020, 6’

Młody królik Burrow wyrusza w podróż, by wykopać wymarzoną norę. Niestety nie do końca wie, jak się do tego zabrać. Zamiast wyjawić sąsiadom przeżywane trudności, coraz bardziej zakopuje się w kłopotach.

Genius Loci
reż. Adrien Merigeau, Francja 2019, 16’

Samotna Reine wyrusza w nocną podróż w głąb miejskiego chaosu. Rzeczywistość wokół niej mieni się jak w kalejdoskopie, wiruje i wciąga. Czy w przedziwnym ruchu i migoczących światłach miasta odnajdzie wskazówkę, jak trafić do siebie samej?

Opera
reż. Erick Oh, Korea Południowa 2020, 9’

Biorąc za przewodników duchy Boscha, Michała Anioła, Botticellego i wielu innych, twórca Erick Oh przedstawia w autorski i surrealistyczny sposób ludzkie społeczeństwo i historię - pełne piękna oraz absurdu. Opowieść staje się odzwierciedlenie ludzkiego życia, które przepełnione jest nadzieją, komizmem, zadumą, ale także strachem i smutkiem.

Yes-People (Já-Fólkið)
reż. Gísli Darri Halldórsson, Islandia 2020, 9’

Grupa ludzi stawia czoła codziennym wyzwaniom: pracy, szkole czy zmywaniu naczyń. W miarę upływu czasu, relacje każdego z nich i umiejętności radzenia sobie z codziennością poddawane są próbie. Co poczują i jacy będą na koniec dnia?

Kapaemahu
reż. Hinaleimoana Wong-Kalu, Joe Wilson, Dean Hamer, Hawaii 2020, 8’

Historia czterech świętych kamieni z plaży Waikiki, które kryją w sobie uzdrawiającą duchową moc. Opowieść o korzeniach i pamięci.

The Snail & The Whale
reż. Max Lang, Daniel Snaddon, 2019, 27’

Mały ślimak wyrusza w niesamowitą podróż, łapiąc stopa na ogonie wieloryba. Na podstawie książki autorstwa Julii Donaldson, zilustrowanej przez Axela Schefflera.

To: Gerard
reż. Taylor Meacham, USA 2019, 7’

Opowiedziana z głębi serca opowieść o największym z zaklęć, o inspirowaniu innych do podążania za marzeniami… nawet jeżeli samemu nie udało się osiągnąć własnych.

(3 ostatnie filmy z tego zestawu nie są filmami nominowanymi do nagród Akademii)

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!