repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 14 lutego 2021.

plakat

Walentynki w kinie: Śniadanie u Tiffany'ego

Breakfast at Tiffany's

reż. Blake Edwards

czas: 115’
produkcja: USA 1961
obsada: Audrey Hepburn, George Peppard, Patricia Neal, Buddy Ebsen, Martin Balsam

Na pierwszy rzut okaz życie Holly Golighty (Audrey Hepburn), ekskluzywnej damy do towarzystwa, jest spełnieniem marzeń: rytm jej dnia (lub bardziej: rytm nocy) wyznaczają wystawne przyjęcia i spotkania ze śmietanką towarzyską Nowego Jorku. Pomiędzy kolejnymi rautami czai się jednak samotność. Szansa na zmianę życia Holly nadejdzie wraz z pojawieniem się na horyzoncie przystojnego pisarza, Paula "Freda" Varjaka (George Peppard).

Pięć nominacji do Oscara, z czego dwie zamienione w statuetki, deszcz innych nagród, znakomite recenzje i tysiące widzów w kinach: Śniadanie u Tiffany'ego przebojem wdarło się na listę "natychmiastowych klasyków". Blake'owi Edwardsowi, reżyserowi filmu, udało się przedstawić tu słodko-gorzką historię miłosną, wyłamującą się ze stereotypów ugładzonego kina lat 50. Śniadanie u Tiffany'ego to nie tylko komedia romantyczna, ale także błyskotliwa satyra na drobnomieszczańską obłudę i świetny portret nowojorskiej socjety na przełomie lat 50. i 60. ubiegłego stulecia.

Śniadanie u Tiffany'ego to również kultowa muzyka. Po wyjściu z kina jeszcze długo będziecie nucić nagrodzone Oscarem Moon River.

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!