repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 30 października 2020.

Short Waves on Tour 2020

czas: 94’

Short Waves on Tour - to objazdowy konkurs polskich filmów krótkometrażowych wyselekcjonowanych z Konkursu Polskiego 12. edycji Short Waves Festival w roku 2020.
Po dwuletniej przerwie, wracamy z programem, w którym zobaczymy to co najświeższe i najciekawsze w polskim filmie krótkometrażowym. W tegorocznej selekcji znalazły się filmy animowane, fabularne oraz dokumentalne, które prezentują silną pozycję kina gatunkowego w polskim krótkim metrażu. 

Bohaterowie filmowi przeżywają historie, które mogą dotknąć każdego z nas: od uniwersalnej prawdy o starości i potrzebie przeżywania jej z drugą osobą (Koniec Sezonu), przez poszukiwanie własnego miejsca na świecie (Moje Serce), po bunt przeciwko patriarchalnym wpływom społeczeństwa ("Synchronizacja"). Z niektórych filmów dowiemy się nieco więcej o psychologii człowieka i jej różnych odcieniach: niepokojącej, mechanicznej, a często niezrozumiałej i skomplikowanej. 

Publiczność zgromadzona na pokazach w całej Polsce zagłosuje na wybrany tytuł, a reżyser filmu z największą liczbą głosów otrzyma nagrodę w wysokości 7 tys. zł.

Link do głosowania online

W programie

Koniec Sezonu, reż. Staszek Cuske, Polska 2019, 20'
dokument

Starsze małżeństwo wypływa w rejs po jeziorach, na których spędziło całe swoje życie. Zamknięta przestrzeń jachtu prowokuje do refleksji nad przyszłością, ale także nad tym co minęło. Wieczorami rozbrzmiewają stare melodie.

Deszcz, reż. Piotr Milczarek, Polska 2019, 5'
animacja

Deszcz to prosty film animowany o zbiorowej świadomości.

Moje Serce, reż. Damian Kocur, Polska 2019, 30'
fabuła

Sytuacja zawodowa zmusza Rozalię, aktorkę, do wyprowadzenia się z Warszawy do Wałbrzycha. Na miejscu bohaterka angażuje się w znajomość z nauczycielem Darkiem i przygotowuje do nowej sztuki.

Story, reż. Jola Bańkowska, Polska 2019, 5'
animacja

Story to refleksja dotycząca współczesnego człowieka w świecie wszechobecnej technologii

Synchronizacja, reż. Anna Kasińska, Polska 2019, 20'
fabuła

Rok 2084. Mężczyźni są bliscy wyginięcia. W wiekowej willi, otoczone gąszczem roślin, cztery kobiety żyją w absolutnej symbiozie.

Na Krańcu Miasta, reż. Daria Kasperek, Polska 2019, 14'
fabuła

Najważniejsza droga to droga w głąb - jest to jedyny kierunek. Na krańcu miasta możemy dotrzeć do miejsc, w których nie bywamy na co dzień. Na krańcu miasta jest las. A żeby dojść do źródła, trzeba przejść przez jego najciemniejsze zakamarki.

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!