repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 28 sierpnia 2020.

plakat

Photographer's Choice. Pixy Liao prezentuje: Łowca Androidów

Blade Runner

reż. Ridley Scott

czas: 117’
produkcja: USA 1982
obsada: Harrison Ford, Rutger Hauer, Sean Young, Edward James Olmos

Wejściówki do odbioru na stronie Kina Nowe Horyzonty, od 24 sierpnia.

Film i fotografia to media związane ze sobą już od momentu powstania tego pierwszego. Chociaż działania TIFF Center koncentrują się głównie na fotografii, to chcemy również poszerzać horyzonty osób nią zainteresowanych poprzez działania filmowe. W tym celu stworzony został cykl Photographer's Choice, którego formuła została sprawdzona w czasie trzeciej edycji TIFF Festival w 2013 r. Idea wydarzenia polega na zaproszeniu światowej sławy fotografek i fotografów do wybrania filmów, które są dla nich inspirujące i ważne. Następnie z jednym z artystów/artystek przeprowadzona zostaje rozmowa online na temat wybranego filmu. Wybrany film i rozmowa prezentowane są szerszej publiczności w Kinie Nowe Horyzonty.

W ramach drugiego w 2020 roku filmowego spotkania o wybór filmu poproszono Pixy Liao - fotografkę pochodzącą z Chin, mieszkającą w Nowym Jorku, stypendystkę NYFA Fellowship in Photography, absolwentkę fotografii na Uniwersytecie w Memphis, która brała udział w wystawach i performansach w instytucjach na całym świecie. Jednym z najbardziej znanych cykli fotograficznych jej autorstwa jest trwający od 2007 roku Experimental Relationship poświęcony alternatywnym modelom heteroseksualnego związku między kobietą, a mężczyzną stojących w opozycji do kultury głównego nurtu w Chinach.

Pixy Liao, jako film dla niej ważny, wskazała Łowcę androidów (1982) Ridleya Scotta. Film opowiada historię Ricka Deckarda - jednego z łowców androidów, którzy specjalizują się w ściganiu i likwidowaniu replikantów, czyli człekokształtnych, inteligentnych robotów stworzonych na wzór człowieka. Humanoidalne istoty pierwotnie używane do kolonizacji obcych planet, po buncie, który wybuchł w jeden z kolonii, otrzymują zakaz przebywania na Ziemi. Czworo z nich jednak poszukuje tu schronienia i zemsty na swoich stwórcach. Deckard otrzymuje zlecenie powstrzymania buntowników…

Zapraszamy na bezpłatny seans kultowego dzieła science-fiction!

Photographer's Choice jest filmowo-fotograficznym spotkaniem będącym częścią wydarzeń edukacyjnych organizowanych przez TIFF Center pod nazwą TIFF 365. W 2020 roku odbędą się w sumie jego trzy odsłony - w czerwcu, sierpniu oraz w październiku. Poza pokazami kinowymi zapraszamy również na spotkania z fotografami, wystawę, wykłady, warsztaty i przegląd portfolio.

Więcej informacji o tegorocznym programie: www.tiffcenter.com

Informujemy, że na wydarzenie wstęp jest wolny, po wcześniejszym odbiorze wejściówki. Z chwilą rozpoczęcia wydarzenia osoby spoźnione z wejściówkami traktowane będą jako nieposiadające wejściówek. Kino zastrzega sobie prawo do wpuszczenia na spotkanie po jego rozpoczęciu, na wolne miejsca, osób chętnych bez wejściówek. Anulowana wejściówka nie uprawnia do pierwszeństwa wstępu. Zachęcamy do obecności 15 minut przed wydarzeniem.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!