repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 5 sierpnia 2020.

plakat

Interstellar

reż. Christopher Nolan

czas: 169’
produkcja: 2014
obsada: Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Bill Irwin, Michael Caine,

Interstellar ma w sobie wszystko to, za co kochamy kino Christophera Nolana, ale powiększone dodatkowo o wymiar kosmiczny. Opowieść większa niż życie, spektakularne efekty specjalne, eksperymenty z koncepcją czasu i przestrzeni oraz wyborne role m.in. Matthew McConaughey'a, Anne Hathaway i Jessiki Chastain. Całość zaś została zamknięta w ramach niebanalnej historii o ludzkości stojącej na skraju zagłady.

Niedaleka przyszłość. Ziemia wyniszczona przez katastrofę klimatyczną nie nadaje się już do zamieszkania. Naukowcy odkrywają jednak tunel czasoprzestrzenny, który umożliwia poszukiwanie nowego schronienia. Grupa śmiałków wyrusza w niebezpieczną podróż, aby zbadać możliwości ewentualnej "przeprowadzki".

Christopher Nolan

Urodził się w Londynie w 1970 r. W wieku siedmiu lat dostał od ojca kamerę 8 mm, a na studiach (literatura angielska) zamienił sprzęt na szesnastkę. Jego autorski debiut Following, w którym opowiadał o zdradzie w formule kina noir, wywołał spory rozgłos, jednak to Memento zapewniło mu status twórcy kultowego. Z czasem coraz bardziej zbliżył się do Hollywood - w 2001 r. nakręcił Bezsenność (Insomnia) z Alem Pacino i Robinem Williamsem, a następnie dwa wysokobudżetowe prequele Batmana. W międzyczasie powrócił do ulubionych tematów - iluzji, percepcji, relatywizmu, walki dobra i zła - w Prestiżu (The Prestige). W warstwie formalnej jego filmy wyróżniają się achronologią, wykorzystaniem złudzeń percepcyjnych oraz archaizującą stylizacją.

Filmografia:

1997 Doodlebug (kr.m / short)

1998 Following

1998 Memento

2001 Bezsenność / Insomnia

2005 Batman: początek / Batman Begins

2006 Prestiż / The Prestige

2008 Mroczny rycerz / The Dark Knight

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!