repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 15 czerwca 2018.

One Year on a Bike, Nie dojechać nigdy, The Frozen Road

Bike Days: One Year on a Bike, Nie dojechać nigdy, The Frozen Road

czas: 131’

One Year on a Bike
reż. Martin Doolaard, Holandia 2017, 46'

Co się dzieje, gdy wychodzisz z domu z rowerem i wiesz tylko tyle – chcę jechać na wschód? Martijn Doolaard zdecydował się na taką przygodę, pokonując na dwóch kołach trasę z Amsterdamu do Singapuru. Podczas swojej podróży pokonał ponad 17 000 km, przejeżdżając przez Europę Wschodnią, pokonując góry Kirgistanu i mijając świątynie Myanmar. One Year on a Bike to zapis tej wyprawy – wspomnienia odwiedzonych, zapierających dech w piersiach miejsc i portrety poznanych ludzi, pejzaże maleńkich wiosek na bezdrożach i gwar wielkich miast. Ten film to dowód, że warto podążać za marzeniami i robić to, do czego pcha nas wyobraźnia.

Nie dojechać nigdy
reż. Bartosz Lisek, Polska 2017, 61'

Nie dojechać nigdy jest opowieścią o życiu Piotra Strzeżysza – współczesnego nomady, który od ponad 20 lat włóczy się po świecie swoim jednośladem. Samotne noce w bezludnych zakątkach globu, niezliczone spotkania z „innym” i przemożna, paradoksalna chęć nie dojechania do celu – to wszystko składa się na obraz fascynującej podróży, która, jak mówi sam bohater, zaczęła się już w momencie jego narodzin.

The Frozen Road
reż. Ben Page, Wielka Brytania 2018, 24'

22 letni Brytyjczyk, Ben Page, zainspirowany stwierdzeniem Jacka Londona "Każdy człowiek, który jest człowiekiem, może podróżować sam", postanawia przekonać się na własnej skórze, co to znaczy. The Frozen Road to film o ostatnim miesiącu podróży rowerowej przez zimowy krajobraz Ameryki Północnej w stronę kanadyjskiej Arktyki. Dokument nakręcony przez samego Page’a to szczera refleksja nad samotnością w drodze – opowieść o cudzie, przerażeniu i frustracji, jakich doświadczył podczas tej przygody. Rowerowa wersja Into the wild.

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!