repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 29 października 2017.

A Fuller Life

reż. Samantha Fuller

czas: 80’
produkcja: USA 2013
obsada: James Franco, Bill Duke, Kelly Ward, Mark Hamil, Wim Wenders, Tim Roth
scenariusz: Samuel Fuller, Samantha Fuller
zdjęcia: Hilton Goring, Seamus McGarvey, Tyler Purcell, Rachel Wyn Dunn
montaż: Tyler Purcell
muzyka: Paul-Alexander Fuller
producent: Gillian Wallace Horvat, Samantha Fuller
produkcja: Chrisam Films
właściciel praw: Chrisam Films
język: angielski
barwa: kolor i cz.-b.

Dokument wyprodukowany z okazji stulecia urodzin Samuela Fullera. Jest świadectwem fascynującego życia w cieniu kluczowych wydarzeń XX wieku. Fuller był człowiekiem ciekawym świata, który zawsze poszukiwał inspirujących historii. Tym razem to historia jego życia stała się jedną z tych, które inspirują ludzi. Przyjaciele reżysera zaproszeni przeze mnie do tego projektu czytają wybrane fragmenty z autobiografii Fullera A Third Face, My Tale of Writing, Fighting and Filmmaking (wydawnictwo Knopf, 2002). Niewiele osób zna wszystkie role, w jakie Fuller wcielił się podczas swojego 85-letniego życia: nastoletniego reportera kryminalnego, reżysera na zamówienie, hollywoodzkiego prowokatora czy bohatera wojennego. W dokument wkomponowano wiele różnych dokumentów, takich jak fotografie, taśmy amatorskie, animacje i sceny z filmów, które budują warstwę wizualną towarzyszącą tekstowi. A Fuller Life pomaga poznać nietuzinkowe losy amerykańskiego twórcy, a dzięki nim lepiej zrozumieć jego dzieła.

Służba Fullera w Pierwszej Dywizji Piechoty podczas II wojny światowej miała niewątpliwie wpływ na jego życie osobiste i zawodowe. Sceny nakręcone prywatną kamerą 16 mm pokazują sugestywne obrazy uchwycone w tych niespokojnych czasach. Fuller był jedynym żołnierzem-filmowcem, który przeżył lądowanie w Normandii i był w stanie odtworzyć tę bitwę na planie filmowym Wielkiej czerwonej jedynki. W biurze, znanym jako "Chata", w którym kręcono ten dokument, znajduje się wiele pamiątek po moim ojcu. Pomieszczenie wypełnione jest rękopisami, mapami i plakatami, książki zalegają na półkach, szafy pękają w szwach, nie mogąc pomieścić niezliczonych artykułów, zdjęć i projektów przyszłych filmów. Żaden kierownik produkcji nie mógłby wyobrazić sobie lepszego planu, dlatego tę właśnie przestrzeń uczyniłam miejscem akcji dokumentu o moim ojcu.

Samantha Fuller

Samantha Fuller

Urodziła się 28 stycznia 1975 roku w Los Angeles California, USA; córka Samuela Fullera. Jest aktorką i producentką, reżyserką filmów A Fuller Life (2013) i krótkiego metrażu Drowning in Sin (2010), zagrała w filmie Biały pies Samuela Fullera (1982).

Filmografia

2010 Drowning in Sin (short)

2013 A Fuller Life (doc.)

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!