repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 1 października 2017.

"Krecik w mieście" i inne filmy krótkie

Kino Dzieci: "Krecik w mieście" i inne filmy krótkie

czas: 59’

Ahoj! Przed nami zabawne przygody najsłynniejszego krecika na świecie! Po raz kolejny niechybnie rozbawi nas wszystkich do łez, a przy okazji nauczy, jak radzić sobie z wyzwaniami.

Zestaw niezwykle zabawnych i pouczających historyjek z niezapomnianym Krecikiem w roli głównej. Tym razem bohater musi odnaleźć się w mieście, które zastąpiło las, a także uratować kacze jaja przed chytrym lisem i dać nauczkę kilku innym niesfornym zwierzakom. Sam także czegoś się nauczy.

Krecik i kaczki / Krtek a kacicky

reż. Zdenek Miler, Czechy 1995, 5'

Para kaczek czeka na wyklucie się piskląt. Łakomy lis przegania rodziców i chce porwać jajka. Krecik sprytnie chowa je do swojej norki, gdzie ptaszki w spokoju przychodzą na świat. Głodny lis chce zemścić się na Kreciku. Jednak z pomocą nowych przyjaciół mały bohater wychodzi cało z opresji.

Krecik i przyjaciele / Krtek a kamarati

reż. Zdenek Miler, Czechy 1995, 5'

Krecik chętnie dzieli się z przyjaciółmi zebranymi przez siebie owocami. Lecz czasem sam też chciałby coś zjeść. Przyjaciele nie zważają na to i podstępem odbierają mu kolejne zdobycze. Krecik postanawia dać im nauczkę.

Krecik i robot / Krtek a robot

reż. Zdenek Miler, Czechy 1995, 5'

Podczas kopania tunelu Krecik znajduje diament, za który kupuje robota. Robot pomaga mu w dalszych pracach, lecz gdy zostaje pozostawiony bez nadzoru, szczury wykorzystują go do niecnych celów. Krecik znajduje sposób, by ukarać gryzonie.

Krecik i uroczystość / Krtek a oslava

reż. Zdenek Miler, Czechy 1995, 5'

Żabka obchodzi urodziny. Z tej okazji Krecik i przyjaciele przygotowują jej niespodziankę. Zagra orkiestra i trzeba upiec ciasteczka. Czy wszystko uda się zapiąć na ostatni guzik?

Krecik i weekend / Krtek a víkend

reż. Zdenek Miler, Czechy 1995, 5'

Krecik wyjeżdża na weekend autem wypełnionym przeróżnymi rzeczami. W ślad za nim ruszają mysz i zając. Przyjaciele udowadniają Krecikowi, że do dobrej zabawy nie potrzeba wiele: wystarczy ładna pogoda, dobry humor i własne pomysły.

Krecik i węgiel / Krtek a uhlie

reż. Zdenek Miler, Czechy 1995, 5'

Krecik, drążąc tunel, wyrzuca na powierzchnię stosy czarnego kamienia. To węgiel, którym można napalić w piecu. W końcu nadchodzi zima, a Krecik marznie. Kreciku, rozwiązanie problemu jest w zasięgu twojej łapki!

Krecik w mieście / Kretek ve městě

reż. Zdenek Miler, Czechy 1982, 29'

Krecik, jeżyk i zając mieszkają w lesie. Pewnego dnia ludzie wycinają wszystkie drzewa, a zwierzątka tracą dom. Deweloper przydziela im… mieszkanie w bloku. Trójka przyjaciół próbuje odnaleźć się w betonowej puszczy. Obserwują ludzi oraz ich śmieszne zwyczaje i postanawiają spłatać im parę figli.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!