repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 1 października 2017.

"Pan Hublot" i inne filmy krótkie

Kino Dzieci: "Pan Hublot" i inne filmy krótkie

czas: 53’

Marzenia czy stawianie czoła rzeczywistości to tylko niektóre tematy krótkich metraży w tym zestawie. Dzieci poznają m.in. skrytego Pana Hublota, Niedźwiedzia kataryniarza i Paula, chłopca z RPA.

Chłopcy z filmu "Sink or Swim"będą rywalizować w tańcu, Pan Hublot znajdzie niecodzienną przyjaźń, która wywróci do góry nogami rytm jego dnia, a bohaterka "Kiosku"zupełnie niechcący wyruszy w podróż swojego życia. Na koniec niedźwiadek opowie nam wzruszającą historię swojej rodziny.

Kiosk / Der Kiosk

reż. Anete Melece, Szwajcaria 2013, 7'

Podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Czy aby na pewno? Sprzedawczyni w kiosku nigdy nie wystawiła nosa za próg swojego królestwa gazet, słodyczy i zabawek, lecz skrycie wzdycha do kolorowej widokówki znad morza. Psotny los sam pchnie ją ku jej marzeniu. Barwna i zabawna animacja, w której to, co z pozoru groźne, dobrze się kończy.

Niedźwiedzia opowieść / Historia de un oso

reż. Gabriel Osorio, Chile 2014, 10'

Wzruszająca, nagrodzona w 2016 roku Oscarem animacja o tęsknocie za najbliższymi. Niedźwiedzi kataryniarz opowiada historię swojej rozdzielonej przez okrutnych cyrkowców rodziny. "Niedźwiedzia opowieść" to historia, którą można czytać na kilku poziomach - także jako metaforę trudnej historii najnowszej Chile.

Pan Hublot / Mr Hublot

reż. Alexandre Espigares, Laurent Witz, Francja, Luksemburg 2013, 11'

Animowany film w 2014 roku nagrodzony Oscarem. W zmechanizowanym świecie, w którym mieszka Pan Hublot kwiaty są metalowe, a nad nimi fruwają pszczoły ze śrubek. Bohater ma alergię na nieporządek - wszystko w jego zautomatyzowanym domu musi znajdować się na swoim miejscu. Pewnego dnia na ulicy dostrzega opuszczonego mechanicznego psa.

Paul

reż. Robert van Wingerden, Victor van Vloten, Holandia, Wielka Brytania 2015, 15'

Paul, trzynastoletni mieszkaniec slumsów w Kapsztadzie, codziennie czeka na przyjazd samochodu, który zabiera go na złociste wybrzeże. Tam bez wytchnienia może oddawać się swojej pasji - surfingowi. Podnosząca na duchu opowieść o pogoni za marzeniami. Narratorem filmu jest Robby Naish, niegdyś najmłodszy mistrz świata w windsurfingu.

Popłyń w tańcu / Sink or Swim

reż. A. Alvarez, A. Flores, USA 2017, 10'

W jednej chwili aquapark pustoszeje, a z basenów znika woda. Przechadzając się po pustej pływalni, dwóch chłopców spotyka gang rówieśników. W obywającym się bez słów filmie, którego twórcami są choreograf i reżyser, chłopięca rywalizacja przeistacza się w podporządkowany rytmowi baletowy taniec.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!