film
Wózkownia: Cóż za piękny dzień
A Beautiful Day in the Neighborhood
reż. Marielle Heller / USA, Chiny 2019 / 107’
Brak nadchodzących seansów .
Ostatni seans odbył się 19 marca 2020.
Wózkownia

Obsada

Tom Hanks, Matthew Rhys, Enrico Colantoni, Chris Cooper

Opis filmu

Na jego programach edukacyjnych wychowały się miliony Amerykanów. Pan Rogers objaśniał świat z perspektywy dziecka. Pokazywał, jak należy zachować się w trudnych sytuacjach i jak wybrnąć z kłopotów. Zanim pojawiła się Ulica Sezamkowa, Pan Rogers uczył też, na czym polega rozwód rodziców i co zrobić, gdy umiera ktoś bliski. Przemawiał cierpliwym, kojącym głosem - zupełnie jakby sam nigdy nie doświadczył niczego przykrego ani niepokojącego. Sylwetce Pana Rogersa postanawia się przyjrzeć reporter miesięcznika "Esquire" Lloyd Vogel (Matthew Rhys) w specjalnym wydaniu magazynu poświęconym bohaterom. Rzeczywiście, biorąc pod uwagę popularność i reputację gospodarza telewizyjnego programu, niewielu znalazłoby się ludzi bardziej zasługujących na to zaszczytne miano. Tymczasem Lloyd jest zupełnie nieczuły na czar Rogersa, a wręcz stara się udowodnić, że to wszystko tylko wyćwiczona przed lustrem poza na potrzeby show. Na Rotten Tomatoes nowy, poruszający film Marielle Heller utrzymuje bardzo wysokie notowania - 95%, a portal The Wrap potwierdza w swojej recenzji zachwyty, określając dzieło reżyserki mianem słodkiego cudu walentynką dla uprzejmych i miłych.

Magdalena Maksimiuk

Informacje o reżyserze

Marielle Heller

Urodzona w 1979 roku aktorka teatralna i filmowa, scenarzystka i reżyserka, studiowała na prestiżowych uczelniach w Los Angeles i Londynie. W 2012 roku wyróżniona stypendium Sundance dla młodych reżyserów, pisała też scenariusze pilotowych odcinków seriali dla ABC i 20th Century Fox. Wyróżniona nagrodą Directors to Watch podczas festiwalu w Palm Springs. Inspiruje się dokonaniami Nicole Holofcener i Jill Solloway. W najbliższych planach zawodowych ma reżyserię biografii sędziny Sądu Najwyższego Ruth Bader Ginsburg z Natalie Portman w roli głównej.


(b. 1979) She is a theater and film actress, screenwriter and director who studied at prestigious universities in Los Angeles and London. In 2012, she received the Sundance scholarship for young directors and wrote pilot television series scripts for ABC and 20th Century Fox. Heller also received the "Directors to Watch" prize at the Palm Springs Film Festival alongside directors such as Sean Baker and Avy DuVernay. She is influenced by the achievements of Nicole Holofcener and Jill Solloway. Heller is currently preparing to direct a biopic about Supreme Court Justice Ruth Bader Ginsburg starring Natalie Portman.

Filmografia/ Filmography

2015 The Diary of a Teenage Girl

stopka

Drodzy Widzowie!

W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo przedłużamy zamknięcie Kina Nowe Horyzonty do odwołania. Wszystkie pokazy i wydarzenia specjalne zaplanowane na ten czas zostaną w miarę możliwości przeniesione na przyszłość, o wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco. Więcej szczegółów (w tym związanych ze zwrotami biletów) można znaleźć tutaj. Przepraszamy za wszelkie niedogodności!

rezerwacje telefoniczne

(+48) 532 726 581

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.