film
   
Dolina Bogów
Valley of the Gods
reż. Lech Majewski / Polska, Luksemburg, USA 2019 / 113’
W repertuarze od 27 marca 2020

Obsada

Josh Hartnett, John Malkovich, Keir Dullea

Opis filmu

Nowy film mistrza polskiego kina, Lecha Majewskiego, z gwiazdami światowego formatu w rolach głównych (m.in. John Malkovich i Josh Hartnett). W tytułowej Dolinie Bogów krzyżują się trzy wątki narracyjne: archaiczna legenda Indian Navajo o bogach zamkniętych w skałach doliny, historia najbogatszego człowieka globu - tajemniczego Wesa Taurosa - oraz opowieść o pisarzu, który zmaga się z samotnością i twórczym kryzysem.

Informacje o reżyserze

Lech Majewski

Urodził się w 1953 roku w Katowicach. Wszechstronnie uzdolniony reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, poeta, prozaik i malarz. Wydał niemal tuzin tomików poezji, publikował w „Literaturze” i „Nowym Wyrazie”. Jako reżyser debiutował w 1978 roku w nowelowej Zapowiedzi ciszy, którą zrealizował wspólnie z Krzysztofem Sowińskim. W 1981 roku wykorzystał zaproszenie na festiwal filmowy w Cambridge i pozostał w Wielkiej Brytanii. Następnie przeniósł się do Stanów, gdzie zajmował się m.in. realizacją spektakli operowych. W 1996 roku napisał scenariusz do filmu Basquiat – taniec ze śmiercią w reżyserii Juliana Schnabla. Młyn i krzyż to jego dziesiąty film pełnometrażowy.


Lech J. Majewski was born in 1953 in Katowice. He is a person of many talents, being active as a film and drama director, screenwriter, poet, prose writer, and painter. He has already published a dozen of volumes of verse, and written for the ‘Literatura’ and ‘Nowy Wyraz’ magazines. His film debut took place in 1978 when, together with Krzysztof Sowiński, he produced an episodic film, entitled Zapowiedzi ciszy. In 1981 he took advantage of an invitation to the Film Festival in Cambridge, and stayed in Great Britain. Later he moved to the United States, where he worked, among other things, on opera performances. In 1996 he wrote the screenplay to the Basquiat, film directed by Julian Schnabel. The Mill and the Cross is his tenth full-length film.

Wybrana filmografia/ Selected filmography

1975 Grand Hotel (short)

1978 Zapowiedź ciszy (co-dir.)

1993 Ewangelia według Harry’ego / Gospel According to Harry

1999 Wojaczek

2001 Angelus

2011 Młyn i krzyż / The Mill and the Cross

stopka

Drodzy Widzowie!

W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo przedłużamy zamknięcie Kina Nowe Horyzonty do odwołania. Wszystkie pokazy i wydarzenia specjalne zaplanowane na ten czas zostaną w miarę możliwości przeniesione na przyszłość, o wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco. Więcej szczegółów (w tym związanych ze zwrotami biletów) można znaleźć tutaj. Przepraszamy za wszelkie niedogodności!

rezerwacje telefoniczne

(+48) 532 726 581

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.