repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Poszukiwany, poszukiwana, reż. Stanisław Bareja

Ceny biletów:

  • bilet normalny: 22 zł
  • bilet klubowy: 20 zł
cykl

Kadry polskiej codzienności

Jak bardzo minione dekady są podobne do naszej współczesności, a jak odmienne? Zapraszamy do filmowej podróży przez pół wieku polskiej kinematografii, za sprawą której przyjrzymy się życiu poprzednich pokoleń. 

Kolejne filmy cyklu stanowią zaproszenie do przyjrzenia się życiu codziennemu poprzednich pokoleń: wykreowanemu na potrzeby wizji reżyserskiej, woli producenta czy gustów publiczności. Zakłady samochodowe, biura projektowe i urzędy, starania gospodyń domowych, ale i szalone radości balu karnawałowego – to wszystko staje się obiektem przeżyć widowni.

Przez pryzmat kolejnych dekad będziemy spoglądać na to, jak wyobrażano sobie życie codzienne lub też: jak starano się je utrwalić. Czy po upływie wielu lat jesteśmy w stanie uwierzyć tym zapewnieniom? Czy z radości mrużymy oczy, czy też otwieramy je szeroko ze zdumienia? W ramach cyklu postaramy się przyjrzeć klasycznym dziełom kinematografii polskiej z innej niż zazwyczaj perspektywy. 

Zajęcia składają się z około godzinnego wykładu akademickiego, seansu jednego filmu oraz dyskusji po filmie.

Film rozpoczyna się około godziny 19:00. 

Cykl jest współorganizowany z Policealnym Studium Animatorów Kultury SKiBA we Wrocławiu.

Wykładowcy:

  • mgr Adam Kruk – polski krytyk filmowy, dziennikarz, filmoznawca oraz wykładowca w Policealnym Studium Animatorów Kultury SKiBA we Wrocławiu
  • dr Radosław Łazarz – filmoznawca, prowadzący prelekcje i rozmowy o filmie, wykładowca w Policealnym Studium Animatorów Kultury SKiBA we Wrocławiu

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!