repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 29 marca 2023.

Piętro wyżej

reż. Leon Trystan

czas: 84’
produkcja: Polska 1937
obsada: Eugeniusz Bodo, Józef Orwid, Helena Grossówna, Alina Żeliska
język: polski

gatunek: komedia, romans, muzyczny

Zajęcia składają się z około godzinnego wykładu akademickiego, seansu jednego filmu oraz dyskusji po filmie. Seans rozpocznie około godziny 19:00.

Wykład przed filmem oraz dyskusję po filmie poprowadzi dr Radosław Łazarz.

Pokaz odbędzie się z kopii DCP.

W jednej kamienicy mieszka dwóch panów Pączków – Hipolit, właściciel kamienicy i wielbiciel muzyki poważnej oraz Henryk – spiker radiowy i amator muzyki rozrywkowej. Obaj urządzają w swoich mieszkaniach koncerty, przeszkadzając sobie nawzajem. Zbieżność nazwisk wywołuje stałe problemy i wzajemną niechęć obu panów – list do Henryka otrzymuje Hipolit, komornik zajmuje meble nie tego lokatora, piękna bratanica Hipolita trafia do mieszkania Henryka. Ten zakochuje się w pięknej Lodzi, nie zdając sobie sprawy z jej koneksji rodzinnych. Niekończące się farsowe perypetie i komiczne nieporozumienia osiągają apogeum w kluczowej scenie balu karnawałowego, kiedy to przebrany za ponętną kobietę Henryk jest uwodzony przez Hipolita.

W tej sprawnej warsztatowo komedii walczą ze sobą o palmę pierwszeństwa dwa wybitne talenty aktorskie – Józef Orwid i Eugeniusz Bodo. Film ubarwia wiele piosenek, które na zawsze weszły do repertuaru muzyki rozrywkowej.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!