repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Monsters., reż. Marius Olteanu

11. LGBT Film Festival

2 - 8 października

Największe święto kina LGBT w kraju – po raz 11. w Polsce i po raz 8. w Kinie Nowe Horyzonty. W programie wydarzenia co roku pojawiają się najnowsze filmy z całego świata, przybliżające kwestie związane z kształtowaniem czy odkrywaniem swojej tożsamości, walką o prawa człowieka i przede wszystkim ukazujące, jak silna jest miłość, która nie pyta o płeć.

W tegorocznym programie wydarzenia znalazło się 9 wyjątkowych filmów. Wśród nich – europejskie produkcje docenione na prestiżowych, międzynarodowych festiwalach (m.in. prezentowany w Cannes szwedzki kandydat do Oscara A potem tańczyliśmy, nagrodzone na Berlinale Monsters. oraz pokazywane w Toronto słodko-gorzkie My dwie), czy historie w duchu LGBT+ z Argentyny (Łowca) i Izraela (M). Na szczególną uwagę zasługują trzy propozycje z Polski: Kontrola Filipa Pasternaka – film na podstawie kultowego miniserialu internetowego, Polish Drag Project – dokument przybliżający świat polskiej sceny drag, a także Punkt zapalny – dokumentalna opowieść o słynnej tęczy – warszawskiej instalacji autorstwa Julity Wójcik.

Kino Nowe Horyzonty od 8 lat jest przestrzenią, w której film stanowi punkt wyjścia dla lepszego zrozumienia: rzeczywistości wokół nas, różnych perspektyw, a przede wszystkim – drugiego człowieka. W KNH wierzymy, że kino to nie tylko znakomita uczta dla emocji, ale też impuls do rozmowy czy dyskusji, zawsze z poszanowaniem godności naszej rozmówczyni i rozmówcy. Zachęcamy do oglądania znakomitych filmów w ramach 11. LGBT Film Festival i odkrywania złożonego, bogatego świata, który jest w nich prezentowany.

Partnerem wrocławskiej odsłony 11. LGBT Film Festival jest Stowarzyszenie Kultura Równości, organizator Wrocławskiego Marszu Równości, na który w tym roku zapraszamy 3 października (start z placu Wolności o godz. 15:00).

2 października, piątek

Polish Drag Project

reż. Nina Krawczyk, Ola Krosnowska / 2020 / 44’
jutro19:30
Po seansie odbędzie się spotkanie z autorkami dokumentu oraz bohaterkami filmu. Rozmowę poprowadzi Twoja Stara.

3 października, sobota

4 października, niedziela

5 października, poniedziałek

6 października, wtorek

7 października, środa

8 października, czwartek

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!