Wydarzenia
 

"Giselle""Giselle"
Bolshoi Ballet Live sezon 2019/2020

Dziesiąty już, jubileuszowy, sezon transmisji i retransmisji do kin spektakli baletowych z moskiewskiej sceny rozpocznie się 27 października 2019 roku pokazem HD LIVE "Rajmondy" - wielkiego baletu klasycznego do muzyki Aleksandra Głazunowa, rzadko wykonywanego na zachodnich scenach ze względu na wyjątkowo wysokie wymagania stawiane tancerzom.

Wzorem poprzednich sezonów w programie obok takich właśnie klasycznych baletów znajdą się XX-wieczne arcydzieła, a także balet romantyczny - tym razem będzie to nowa inscenizacja "Giselle" w choreografii Aleksieja Ratmańskiego ("Romeo i Julia" z 2018 roku).

Jak zwykle wśród siedmiu prezentowanych tytułów zobaczymy inscenizacje wielkich XIX-wiecznych baletów klasycznych, na które czekają miłośnicy baletu na całym świecie. Nie zabraknie dwóch prawdziwych przebojów baletowej sceny do muzyki Piotra Czajkowskiego: "Jeziora łabędziego" w nowej obsadzie solistów i powtórki "Dziadka do orzechów" w okolicy Bożego Narodzenia. Oba balety opracował choreograficznie Jurij Grigorowicz, długoletni dyrektor zespołu baletowego Teatru Bolszoj. Oba spektakle są też uwielbiane przez publiczność. "Dziadek do orzechów" to świąteczne przedstawienie familijne, a "Jezioro łabędzie" stanowi techniczny i artystyczny popis, zarówno pary głównych bohaterów: księcia Zygfryda i Odetty-Odylii, jak i żeńskiego zespołu baletowego.

Po olbrzymim sukcesie frekwencyjnym i kilkukrotnych retransmisjach na nowo zagości na ekranach kin piękny balet romantyczny "Giselle", ale w zupełnie nowym opracowaniu chorograficznym. Obok niego pojawi się także barwny, orientalny "Korsarz" - utaneczniona awanturnicza opowieść o piracie Konradzie i jego ukochanej Medorze porwanej do haremu pewnego sułtana.

Pod koniec sezonu ponownie będzie można obejrzeć nową wersję baletu "Romeo i Julia", przygotowaną dla Teatru Bolszoj przez Aleksieja Ratmańskiego i transmitowaną na żywo w 2017 roku. W kwietniu na ekranach kin zabłysną "Klejnoty" - wieczór baletowy w trzech częściach w choreografii George'a Balanchine'a. Ten piękny spektakl oddaje hołd trzem stylom tańca, porównanym do szlachetnych kamieni: szmaragdów, rubinów i brylantów.

27.10.2019 | niedziela | 16.00 | TRANSMISJA HD LIVE | nowa obsada
Rajmonda
muzyka: Aleksandr Głazunow
choreografia: Jurij Grigorowicz na podstawie choreografii Mariusa Petipy i Aleksandra Gorskiego

Przedstawienie trwa około 3 godzin.

17.11.2019 | niedziela | 16.00 | RETRANSMISJA HD | spektakl z 2017 roku
Korsarz
muzyka: Adolphe Adam
choreografia: Aleksiej Ratmański i Jurij Burłaka na podstawie choreografii Mariusa Petipy

Przedstawienie trwa około 3 godzin i 30 minut.

15.12.2019 | niedziela | 16.00 | RETRANSMISJA HD | spektakl z 2018 roku
Dziadek do orzechów
muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia: Jurij Grigorowicz

Przedstawienie trwa około 2 godzin i 30 minut.

26.01.2020 | niedziela | 16.00 | TRANSMISJA HD LIVE | nowa inscenizacja
Giselle
muzyka: Adolphe Adam
choreografia: Aleksiej Ratmański

Przedstawienie trwa około 2 godzin i 30 minut.

23.02.2020 | niedziela | 16.00 | TRANSMISJA HD LIVE | nowa obsada
Jezioro łabędzie
muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia: Jurij Grigorowicz na podstawie choreografii Mariusa Petipy i Lwa Iwanowa

Przedstawienie trwa około 2 godzin i 45 minut.

29.03.2020 | niedziela | 16.00 | RETRANSMISJA HD | spektakl z 2018 roku
Romeo i Julia
muzyka: Siergiej Prokofiew
choreografia: Aleksiej Ratmański

Przedstawienie trwa około 3 godzin i 5 minut.

19.04.2020 | niedziela | 17.00 | TRANSMISJA HD LIVE | nowa obsada
Klejnoty
muzyka: Gabriel Fauré, Igor Strawiński, Piotr Czajkowski
choreografia: George Balanchine

Przedstawienie trwa około 2 godzin i 45 minut.

Ad Astra 
James Gray, Brazylia, USA 2019
Ból i blask 
Pedro Almodóvar, Hiszpania 2019
Downton Abbey 
Michael Engler, Wielka Brytania 2019
Dzięki Bogu 
Francois Ozon, Belgia, Francja 2019
I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże! 
Philippe de Chauveron, Francja 2019
Legiony 
Dariusz Gajewski, Polska 2019
Między morzem a oceanem 
Isaki Lacuesta, Hiszpania, Szwajcaria, Rumunia 2018
Parasite 
Bong Joon-ho, Korea Południowa 2019
Pewnego razu... w Hollywood 
Quentin Tarantino, USA, Wielka Brytania 2019
Piłsudski 
Michał Rosa, Polska 2019
Polityka 
Patryk Vega, Polska 2019
Avengers: Koniec gry (ukraiński dubbing) 
Anthony Russo, Joe Russo, USA 2019
Basia 2 
Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Polska 2018
Kino Dzieci 2019: Cały świat Romy 
6. Festiwal Filmowy Kino Dzieci
Mischa Kamp, Holandia, Niemcy 2019
Kino Dzieci 2019: Dzień Czekolady 
6. Festiwal Filmowy Kino Dzieci
Jacek Piotr Bławut, Polska 2018
Kino Dzieci 2019: Marona - psia opowieść 
6. Festiwal Filmowy Kino Dzieci
Anca Damian, Francja, Rumunia, Belgia 2019
Kino Dzieci 2019: Pettson i Findus - Wielka wyprowadzka 
6. Festiwal Filmowy Kino Dzieci
Ali Samadi Ahadi, Niemcy 2018
Kino Dzieci 2019: Pinokio 
6. Festiwal Filmowy Kino Dzieci
Enzo D'Alò, Włochy, Belgia, Francja, Luksemburg 2018
Kino Dzieci 2019: Szybcy i śnieżni 
6. Festiwal Filmowy Kino Dzieci
Benoît Godbout, Kanada 2018
Kino Dzieci 2019: Trzech zbójców 
6. Festiwal Filmowy Kino Dzieci
Hayo Freitag, Niemcy, USA 2007
Kino Dzieci 2019: Ucieczka 
6. Festiwal Filmowy Kino Dzieci
Sandro Vanucchi, Włochy 2017
Kino Dzieci 2019: Wakacje z Raną 
6. Festiwal Filmowy Kino Dzieci
Sanne Vogel, Holandia 2019
Kino Dzieci 2019: Żubr Pompik - zestaw filmów krótkich 
6. Festiwal Filmowy Kino Dzieci
Szymon Adamski, Paweł Dębski, Maciej Kur, Andrzej Piotr Morawski, Agnieszka Sadurska, Polska
Niezbędna konieczność 
Erwan Le Duc, Francja 2019
Truposze nie umierają 
Jim Jarmusch, USA 2019
rezerwacje telefoniczne

(+48) 532 726 581

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.