Edukacja
 
Grudzień
Zapisy do projektu trwają przez cały rok. Cena biletów: 12 zł
Dla grup powyżej 80 osób istnieje możliwość pokazu danego filmy w innym terminie.
 
KONTAKT:
 
Justyna Oczkowska
t. 698 166 947

aaa kocham!

Co to jest miłość? Po co jest miłość? Czy można kogoś kochać, a jednocześnie strasznie nie lubić i przy tym jeszcze uważać, że powinno się kochać kogoś całkiem innego? Czy wszystkich kocha się tak samo? A może kocha się każdego trochę inaczej? Czy skoro miłość jest dobra, to można z miłości coś złego? Dlaczeg uczucia są takie skomplikowane? I czy już zawsze będzie z nimi tyle problemów? Na te i dziesiątki innych pytań z zawiłej, pogmatwanej i pozbawionej logiki dziedziny uczuć będziemy próbowali odpowiedzieć w grudniu. Miłość to nie tylko patrzenie sobie w oczy, trzymanie się za ręce i mówienie czułych rzeczy. To też robienie czegoś dla innych. I dlatego będziemy działać! W grudniu po każdej z aKINOwych projekcji będziemy wspólnie robić serduszka origami. Każde takie papierowe dzieło przekażemy unikalnej w skali światowej, jednej z najważniejszych polskich akcji charytatywnych. Wasze serduszka wspomogą akcję, która już w styczniu będzie miała swój 25 Finał. Siema!

Krok po kroku:

1. Wejdź na stronę projektu aKINO www.akinoprojekt.pl

2. W zakładce DO POBRANIA, przy miesiącu grudniu znajdziesz dokument PDF prezentujący jak wykonać serce origami.

3. Wykonaj serce według wskazówek, zostaw w kinie, w którym oglądałeś aKINOWĄ projekcję, przekażemy je Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

PRZEDSZKOLE Zestaw filmów krótkich: ty i ja 8.12. g. 10:00;
SZKOŁA PODSTAWOWA 1-3 Jak ukraść psa 9.12. g. 9:00
SZKOŁA PODSTAWOWA 4-6 Chłopiec i świat 9.12. g. 9:30
GIMNAZJUM Nowy 8.12. g. 11:00
SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA Kochankowie z Księżyca 6.12. g.12:00

PRZEDSZKOLE

"Zestaw filmów krótkich: ty i ja"

Uczucia i marzenia to skomplikowana sprawa. Czasem czegoś chcemy i próbujemy to zdobyć tak bardzo, że nie cieszymy się niczym innym i robimy się nieszczęśliwi. Albo spełniamy jakieś marzenie, tylko okazuje się, że to jednak nie jest spełnienie naszych marzeń. Albo wiemy cos nas uszczęśliwia, tylko nie znajdujemy na to czasu. A to tylko kilka niefortunnych kombinacji. Czy w takim razie sięgać po marzenia, czy raczej poczekać, aż się znudzą? A może wystarczy głośno i wyraźnie powiedzieć, czego się tak naprawdę chce?

"Królik i jeleń"
reżyseria: Péter Vácz/Węgry/2014/18'

Opowieść o szczęśliwym i beztroskim życiu dwóch przyjaciół, królika i jelenia. Gdy jeleniowi przestaje odpowiadać dwuwymiarowa rzeczywistość i przedostaje się do trójwymiaru, przyjaciele zostają rozdzieleni. Czu uda im się odnaleźć drogę do siebie? Czy znowu będą razem?

"Słoń i rower"
reżyseria:Olesya Shchukina/Francja, 2014/9'

Słoń żyje spokojnym życiem. Wszystko zmienia się, kiedy zobaczy reklamę roweru. Od tego dnia pragnie tylko jednej rzeczy: mieć rower. Czy posiadanie roweru naprawdę go uszczęśliwi?

"Supertata i Pele"
reżyseria: Annette Saugestad Helland/Norwegia, 2011/11'

Pele spędza fantastyczny weekend z tatą. Kiedy w poniedziałek próbuje nakłonić ojca, żeby pojeździli na rowerze, okazuje się, że ten jest bardzo zajęty. Zaczął się przecież tydzień pracy! Mądra opowieść o czasie, który warto spędzać razem, a którego zawsze brakuje.

"Moje, moje"
reżyseria:Kaspar Astrup Schröder/Dania/ 2012/25'

Jak to jest zostać starszym bratem? Główny bohater, 2-letni Storm, musi się tego nauczyć. Lekcja pierwsza: zabawki nie są już tylko jego.

"Lokator idealny"
reżyseria: Ru Kuwahata, USA, 2015/2'

Pewien dom zostaje odwiedzony przez zaskakująco czystego, dbającego o porządek, ceniącego harmonię i higienę gościa, po którym zwykliśmy się spodziewać chyba wszystkiego innego.

SZKOŁA PODSTAWOWA 1-3

"Jak ukraść psa"
Reżyseria: Kim Sung-ho/Korea Południowa/2014/109'

10-letnia Ji-so mieszka z mamą i młodszym bratem Ji-sukiem w furgonetce. Pewnego dnia razem ze swoją przyjaciółką Chae-rang postanawia kupić dom. Ale jak zdobyć pieniądze? Nic prostszego - trzeba ukraść psa. Jak? Sposób się znajdzie.

Ekranizacja powieści Barbary O'Connor o tym samym tytule. Ji-so i jej przyjaciółka Chae-rang postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i zdobyć pieniądze na dom dla Ji-so, jej mamy i brata. Cała trójka mieszka w furgonetce, odkąd pizzeria ich ojca zbankrutowała, a on sam zostawił rodzinę. Plan dziewczynek jest doskonały - wystarczy ukraść psa jakichś bardzo bogatych właścicieli, a potem udać, że się go znalazło, oddać i odebrać nagrodę. Co się może nie udać, skoro już się nawet znalazło właściwe zwierzę? Celem jest Wolly, który należy do starszej i bardzo bogatej kobiety, będącej właścicielką restauracji, w której pracuje mama Ji-so. Co się jednak stanie, gdy okaże się, że czworonóg jest na celowniku nie tylko dziewczynek, lecz także Soo-younga, siostrzeńca starszej pani, który jest chciwy, przebiegły i nie cofnie się przed niczym by zdobyć po niej spadek?

SZKOŁA PODSTAWOWA 4-6

"Chłopiec i świat"
reżyseria: Alê Abreu /Brazylia/2013 /80'

Cuca ma swój bezpieczny świat. To rodzinny dom na wsi, mama, tata, zabawa na łące i bieganie za motylami. Gdy tata opuszcza wioskę, by znaleźć pracę, chłopiec rusza jego śladem. Po drodze odkrywa, jak wielki i dziwny jest świat pełen maszyn, obcych ludzi, niezwykłych istot oraz dyszących parą i spalinami wielkich miast.

Cuca to mały chłopiec mieszkający w małej, oddalonej od reszty świata na wsi. To tu jest jego świat i wszystko co zna - rodzina, dom, znajome miejsca i krajobraz dzieciństwa. Gdy tata Cuci opuszcza wieś, by znaleźć pracę w mieście, chłopiec rusza za nim. Okazuje się, że poza dobrze znaną mu rodzinną wioską istnieje cały wielki, dziwny i fantastyczny świat.

GIMNAZJUM

"Nowy"
reżyseria: Rudi Rosenberg/Francja/2015/81'

Pierwszy tydzień w nowej szkole zdecydowanie nie układa się po myśli Benoit. Dostaje mu się od grupy Charlesa - najpopularniejszego chłopaka w szkole - i jego bandy. A na dodatek chcą się z nim zadawać tylko kujony. Na szczęście pojawia się Johanna - dziewczyna ze Szwecji, w której Benoit się podkochuje. Czy dzięki spektakularnej imprezie chłopak zdoła utrzymać jej zainteresowanie?

Trzynastoletni Benoit ma problem - niby zawieranie nowych znajomości zawsze świetnie mu szło, ale w nowej szkole ci, którzy chcą się z nim zakolegować, to nie ci, których sobie wyobrażał jako swoich kolegów. Popularne dzieciaki, takie jak Charles i jego banda, nie chcą mieć z nim nic wspólnego, poza okazjonalnym gnębieniem. Za to szkolni dziwacy i kujony przyjmują go z otwartymi ramionami. No i jest jeszcze Johanna, w której Benoit się podkochuje. Przyjaźnią się, ale dziewczynka stopniowo zaczyna coraz bardziej trzymać się z bandą Charlesa. Czy Benoit zdoła ją zatrzymać dzięki wielkiej imprezie, którą, za namową wujka, organizuje dla całej klasy?

SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA

"Kochankowie z Księżyca"
reżyseria: Wes Anderson/USA, 2012/94'

Sam Shakusky i Suzy Bishop, dwoje wyjątkowo ekscentrycznych nastolatków, ucieka wspólnie - on z obozu skautów, ona z domu. Wizualnie dopracowane w każdym szczególe dzieło Wesa Andersona opowiada po prostu o sile miłości.

Jest lato 1965 roku na wyspie New Penzance. Suzy zazwyczaj nie panuje nad emocjami, z resztą nie specjalnie próbuje, a poza tym kocha książki i Edit Piaf. Sam jest bardzo zaradny, umie pięknie malować i właśnie próbuje się go pozbyć jego rodzina zastępcza. Poznali się na premierze przedstawienia w kościele i od tamtej pory korespondują. Każde z nich ma swój własny świat i pewnie właśnie dlatego tak dobrze się ze sobą czują. I na dodatek o niebo lepiej, niż gdy są bez siebie. Zakochani po uszy postanawiają razem uciec - on z obozu skautów, na którym nikt go nie lubi, a ona z domu, w którym nie lubi nikogo. Szukają ich wszyscy - rodzice, skauci z okolicy, lokalny policjant, pracownica opieki społecznej. W obsadzie m.in. Bruce Willis, Tilda Swinton i Edward Norton, grający dorosłych, których świat - w porównaniu z niemalże baśniową krainą, w której przebywają Suzy i Sam - wydaje się być pozbawiony sensu i radości.

Angelo 
Markus Schleinzer, Austria, Luksemburg 2018
Basia 3 
Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Robert Jaszczurowski, Polska 2019
Boże Ciało 
Jan Komasa, Polska 2019
Dwóch papieży 
Fernando Meirelles, Wielka Brytania, Włochy, Argentyna, USA 2019
"Dzikie Historie" - Wielka Draka dla Dzieciaka 
Pokazy specjalne
Damián Szifrón, Argentyna, Hiszpania 2014
Irlandczyk 
Martin Scorsese, USA 2019
Joker 
Todd Phillips, USA 2019
Kraina lodu 2 
Jennifer Lee, Chris Buck, USA 2019
Last Christmas 
Paul Feig, Wielka Brytania 2019
Le Mans' 66 
James Mangold, USA 2019
Młody Ahmed 
Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne, Belgia, Francja 2019
Na noże 
Rian Johnson, USA 2019
Obywatel Jones 
Agnieszka Holland, Polska, Wielka Brytania, Ukraina 2019
Parasite 
Bong Joon-ho, Korea Południowa 2019
Słodziak 
Alma Har’el, USA 2019
Śnieżna paczka 
Aaron Woodley, Chiny, Indie, Japonia, Kanada, USA, Wielka Brytania, Korea Południowa 2019
The Lighthouse 
Robert Eggers, USA, Kanada 2019
Baranek Shaun Film. Farmageddon 
Will Becher, Richard Phelan, Francja, USA, Wielka Brytania 2019
Portret kobiety w ogniu 
Céline Sciamma, Francja 2019
Van Gogh. U bram wieczności 
Julian Schnabel, Irlandia, Szwajcaria, Wielka Brytania, Francja, USA 2018
Wysoka dziewczyna 
Kantemir Bałagow, Rosja 2019
rezerwacje telefoniczne

(+48) 532 726 581

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.