Kapitan Ameryka reż. Albert PyunKapitan Ameryka reż. Albert Pyun
Przegląd kina klasy B

4 - 27 kwietnia 2013

Bilet na seans - 12 zł

Karnet na przegląd - 50 zł

(dostępne od 18 marca w kasach Kina Nowe Horyzonty)

Prelekcje przed seansami -  Bartosz Czartoryski (krytyk filmowy)

Przegląd filmów klasy B, czyli Moico Enjoy Movies. To przegląd wybranych filmów, które zajmują szczególne miejsce na popkulturowej mapie. Dla jednych będą to najgorsze produkcje w historii, dla innych arcydzieła kinematografii i kamienie milowe w rozwoju poszczególnych gatunków.

Filmy klasy B, nagrywane przy ograniczonym budżecie, bez środków na kosztowną scenografię czy wiarygodną charakteryzację, mają swoich wiernych fanów, którzy cenią je nie tylko za często niezamierzony komizm, ale również za eksperymenty z formą i bezpośredniość. Pośpiech i ograniczone do minimum finanse niejednokrotnie potrafiły uskrzydlić filmowców. Klasą samą w sobie pozostają dzieła Tobe’a Hoopera (Teksańska masakra piłą mechaniczną, 1974), Joseph’a Zito (Inwazja na USA, 1985), lub George’a A. Romero (Noc żywych trupów, 1968). Fascynacji filmami klasy B nie kryją chociażby Quentin Tarantino i Robert Rodriguez (Grindhouse, 2007), Eli Roth (Hostel, 2005) oraz Rob Zombie (Halloween, 2007), których inspirują nakręcone z ogromną pasją niskobudżetowe tytuły.

W programie 5 tytułów:

4 kwietnia, godz. 20.30

Noc żywych trupów

reż. George A. Romero, USA 1968

11 kwietnia, godz. 20.30

Kapitan Ameryka

reż. Albert Pyun, USA 1990

18 kwietnia, godz. 20.30

Inwazja na USA

reż. Joseph Zito, USA 1985

25 kwietnia, godz. 20:30

Troll 2

reż. Claudio Fragasso, USA 1990

27 kwietnia, godz. 20.30

Krwawy sport

reż. Newt Arnold, USA 1988

Konkurs

W ramach Moico Enjoy Movies odbędzie się konkurs na najlepszy krótkometrażowy (do 10 minut) film klasy B nagrany kamerą, aparatem, telefonem itp. W konkursie udział może wziąć każdy, kto do 20 kwietnia umieści swoje nagranie na youtube albo vimeo i wyśle link na adres e-mail: social@moico.pl. Filmy, które wejdą do konkursu, muszą mieścić się w, jakkolwiek szeroko pojętej, konwencji kina klasy B. Forma jest dowolna, np. animacja czy też krótka fabuła. Zwycięzców poznamy podczas finału MEM 27 kwietnia. Nagrodami w konkursie są bony pieniężne na zakup sprzętu video.

Drodzy Widzowie!

W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo przedłużamy zamknięcie Kina Nowe Horyzonty do odwołania. Wszystkie pokazy i wydarzenia specjalne zaplanowane na ten czas zostaną w miarę możliwości przeniesione na przyszłość, o wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco. Więcej szczegółów (w tym związanych ze zwrotami biletów) można znaleźć tutaj. Przepraszamy za wszelkie niedogodności!

rezerwacje telefoniczne

(+48) 532 726 581

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.