repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Cześć Tapir!, reż. Kethsvin Chee

Kino dzieci 2022 - wydarzenia dodatkowe

W kinie dobra zabawa trwa przez cały czas! Wybierasz się na film? Sprawdź wydarzenia dodatkowe tegorocznej edycji Festiwalu. Warsztaty kreatywne, spotkania z twórcami, mobilna czytelnia i wirtualnej rzeczywistości to tylko niektóre z propozycji dla młodych widzów!

Pokaz z muzyką na żywo

Duża porcja bajek, spora szczypta wyobraźni i garść niesamowitych melodii. Oto przepis na pełen przygód filmowy poranek z muzyką na żywo! Zapraszamy najmłodszych na pokaz krótkich animacji z niesamowitą dźwiękową oprawą. Podczas seansu muzykę na żywo zagra Sam Alty.

Kreatywne warsztaty

W tym roku wracamy do naszej tradycji, czyli kipiących kreatywnymi pomysłami, pełnych dobrej zabawy i wypełnionych dziecięcą wyobraźnią otwartych warsztatów w holu kina dla wszystkich młodych widzów od lat czterech. Warsztaty odbywać się będą w festiwalowe weekendy od 11:00 do 15:00.

24 września (sobota)

warsztaty: gadżety festiwalowe

25 września (niedziela)

warsztaty: poszukiwacze miodu

1 października (sobota)

warsztaty: pociąg do przyrody

2 października (niedziela)

warsztaty: rakietą do zielonej planety

Edukacyjne zajęcia linowe ze Szkołą Przygody SAS

sobota i niedziela (25, 26 września) od 11:00-15:00

Grawitacja jest umowna! - a przekonamy się o tym lada moment. Wspólnie ze Szkołą Przygody SAS zapraszamy dzieci w wieku 9+ do wspólnej zabawy. W programie: 

Magic slackline

Magiczna taśma rozpięta nad wszystkim, czego czasem można się obawiać. Krok po kroku, a znajdziesz się bliżej przygody. W tym wyzwaniu zawsze towarzyszy Ci nasz przewodnik.

Linia superbohaterów

Panowanie nad grawitacją to podstawowa supermoc każdego, kto chce zostać super bohaterem. Zjazd na linie to pierwszy krok, do znalezienia się w drużynie herosów.

SAS

Mała czytelnia 

24 września (sobota), 10:30-15:00

Kino chodzi za rękę z książkami! Dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej na 1 piętrze Kina czeka na Was przytulny kącik z książkami. Przyjdź, poczytaj i w przerwie między seansami odkryj nowych literackich bohaterów. Kto wie, może później spotkasz ich na wielkim ekranie. 

MBP

Stanowisko VR: Curious Alice - niezwykły świat Alicji w Krainie Czarów.

24 września (sobota), 10:30-15:00

Wybierz się na wycieczkę do świata Virtual Reality VR. Dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej prosto z kina przeniesiesz się do świata Alicji z Krainy Czarów. Książki o Alicji od dekad wpływają na twórczość artystyczną na całym świecie. Niesamowite idee i koncepcje zawarte w tych powieściach były źródłem inspiracji dla wielu nowych technologii - od filmu niemego do grafiki komputerowej. Współpraca Londyńskiego muzeum Wiktorii i Alberta (V&A) z HTC VIVE Arts zaowocowała przeniesieniem magicznego świata w wymiar rzeczywistości wirtualnej. Niewiarygodna podróż Alicji przez fantastyczne uniwersum nabrała nowego wymiaru. Teraz możesz stać się jej częścią.

MBP

Śniadanie z łasuchami - warsztaty kulinarne

25 września (niedziela), 11:00

Pora zakasać rękawy i zamieszać w kinowej kuchni!

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na wspólne śniadanie z Kinem Dzieci. Podczas kulinarnych warsztatów przygotujemy pyszne racuchy z jabłkami. Wspólnie pomieszamy w garnkach, ubrudzimy się mąką i zarumienimy ciasto. Tak oto powstanie pyszne śniadanie, które będziemy pałaszować z domową lemoniadą.

Spotkania z twórcami

Oglądaj, a po seansie porozmawiaj z twórcami.

Za duży na bajki 

Zawodnik: Waldi Mocarny I.Cel: turniej gamingowy. Przeszkoda: szalona ciotka. Metoda walki: nie poddawać się. Oto plan e-sportowca! Gościem po seansie będzie reżyser Kristoffer Rus, producent Mikołaj Pokromski oraz odtwórca głównej roli Maciek Karaś

Detektyw Bruno + spotkanie z aktorami

Detektyw potrafiący rozwiązać każdą zagadkę i chłopiec poszukujący skarbu oznaczają jedno – wspaniałą przygodę! Gośćmi po seansie będą: Magdalena Nieć - aktorka i współreżyserka, oraz aktorzy: Iwo Rajski i Martyna Woźniak.

Joga dla dzieci

1 października (sobota) 11:00-12:00

Powitanie słońca, pies z głową w dół - joga to nie tylko fantazyjne nazwy, ale też cała moc ćwiczeń, które można praktykować niezależnie od wieku. Prowadzenie Ewa Moroch

Opowieści Lucyny Schumacher

2 października, niedziela, 15:00

Jakie korzenie mają rośliny, czyli gdzie mieszkały zanim zadomowiły się w doniczce? Czy zawsze lubią wygrzewać się na słońcu - a może wolą schować się w cieniu? Zapraszamy na opowieści Lucyny Schumacher, właścicielki botanicznych kawiarni kwiaty Kawy, dzięki której dowiemy się więcej o roślinach. 

KwiatyKawy

aktualności

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!