repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Nebraska reż. Alexander Payne

Nowe Horyzonty Exclusive

Najlepsze światowe kino tylko we Wrocławiu (Kino Nowe Horyzonty), Warszawie (Kinoteka) i Krakowie (kino Kijów).

Zapraszamy na nowy cykl Nowe Horyzonty Exclusive przygotowany wraz z dystrybutorem UIP.

W programie znajdą się specjalnie wyselekcjonowane nowe tytuły, które nie trafią w Polsce do regularnej dystrybucji, a zostały nagrodzone, bądź zauważone na międzynarodowych festiwalach. Ekskluzywne projekcje będą miały miejsce we Wrocławiu tylko w Kinie Nowe Horyzonty. Zobaczą je również widzowie z Warszawy (Kinoteka) i Krakowa (kino Kijów).

Cykl rozpoczniemy filmem Mandela: droga do wolności Justina Chadwicka o życiu zmarłego niedawno pierwszego prezydenta RPA Nelsona Mandeli. W roli głównej wystąpił Idris Elba, nominowany za swoją rolę do Złotego Globu.

Następnie widzowie KNH będą mieli okazję obejrzeć na dużym ekranie dawno oczekiwaną Nebraskę cenionego Alexandra Payne’a (Spadkobiercy, Bezdroża). Przebój ubiegłorocznego festiwalu w Cannes opowiada o ojcu i synu, którzy wyruszają w podróż po odchodzącym w niepamięć środkowym zachodzie Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu wątpliwej fortuny i porozumienia, które kiedyś wydawało się niemożliwe. W roli głównej nagrodzony w Cannes i nominowany za swą rolę do Oscara Bruce Dern. Film otrzymał również nominacje w innych najważniejszych kategoriach nagród Akademii – za najlepszy film i najlepszą reżyserię.

Na ekranie KNH pojawi się inna legenda amerykańskiego kina – Robert Redford, który we Wszystko stracone JC Chandora (autor głośnej Chciwości) wciela się w postać samotnego żeglarza, walczącego na morzu o przetrwanie. Film był przebojem festiwali amerykańskiego kina w Deauville (nagroda Jury) i Wrocławiu, sam Redford za jedną z najlepszych kreacji w swojej karierze otrzymał nominację do Złotego Globu.

Zaprezentujemy Kobietę w ukryciu w reżyserii Ralpha Fiennesa, który również wciela się w rolę pisarza Charlesa Dickensa. Film jest opowieścią o skomplikowanym romansie artysty, który przez lata ukrywał przed żoną swój namiętny związek z inną kobietą.

Na zakończenie cyklu zostaną pokazane dwa znakomite dokumenty. Vermeer według Tima to niekonwencjonalne spojrzenie na twórczość wybitnego malarza. Pochodzący z Teksasu wynalazca, Tim Jenison, usiłuje rozwiązać zagadkę realizmu twórczości artysty. Trwający blisko dekadę imponujący projekt badawczy, jakiego się podejmuje, prowadzi go do niezwykłych odkryć. Jenison buduje replikę studia malarza, odtwarza meble z jego obrazów. Robi wszystko to, co mogło być udziałem artysty, łącznie z własnoręcznym wykonaniem farby. Cykl zakończymy Kłamstwem Armstronga Alexa Gibneya – dokumentem, który miał być opowieścią o heroicznej karierze sportowca, stał się zaś rejestracją jego upadku.

W programie cyklu:

 

od 7 marca

Nebraska reż. Alexander Payne / USA 2013 / 110’

(po projekcji 14.03, godz. 20.00 spotkanie z Bogusławem Ogrodnikiem)

 

od 21 marca

Mandela: droga do wolności reż. Justin Chadwick / RPA, Wielka Brytania 2013 / 139’

(po projekcji 21.03, godz. 20.00 spotkanie z dr Andrzejem Polusem)

 

od 4 kwietnia

Kobieta w ukryciu reż. Ralph Fiennes / Wielka Brytania 2013 / 111’

(po projekcji 5.04, godz. 20.00 spotkanie z Agnieszką Kłos i Piotrem Czerkawskim)

 

od 18 kwietnia

Wszystko stracone reż. JC Chandor / USA 2013 / 100’

(po projekcji 25.04 spotkanie z Dominikiem Szmajdą, podróżnikiem)

 

od 2 maja

Vermeer według Tima reż. Teller / USA 2013 / 80’

(po projekcji 9.05 spotkanie z Beatą Lejman z Muzeum Narodowego we Wrocławiu)

 

od 16 maja

Kłamstwa Armstronga reż. Alex Gibney / USA 2013 / 122’

(po projekcji 16.05 spotkanie z Robertem Skrzyńskim, dziennikarzem sportowym oraz Piotrem Wadeckim, polskim kolarzem szosowym, czterokrotnym mistrzem Polski, olimpijczykiem z Sydney)

aktualności

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!