"Miasto zaginionych dzieci", reż. Jean-Pierre Jeunet, Marc Caro "Miasto zaginionych dzieci", reż. Jean-Pierre Jeunet, Marc Caro
09 marca 2020
Mistrzowie Kina: Jeunet - Caro

Od 11 marca w Kinie Nowe Horyzonty

Co łączy tak odmiennych reżyserów jak Taika Waititi, Paolo Sorrentino czy David Lynch? Wszyscy oni mają w swoim dorobku filmy, które wywarły wpływ na kształt współczesnego kina. W ramach cyklu "Mistrzowie Kina" Kino Nowe Horyzonty prezentuje dzieła uznanych klasyków i najgłośniejszych reżyserów ostatnich lat solidarnie udowadniających, że terminu "kino autorskie" wciąż nie należy odsyłać do filmoznawczego lamusa. "Mistrzowie Kina" to - w naszym rozumieniu - twórcy potrafiący zaskoczyć i zainspirować widza, a także poszukujący nowych rozwiązań zarówno na poziomie treści, jak i formy.

Francja lat dziewięćdziesiątych mogła pochwalić się dwoma dobrami narodowymi: piłkarską reprezentacją narodową (Mistrzowie Świata 98') oraz duetem Jean - Pierre Jeunet - Marc Caro. Obaj twórcyzachwycili świat unikalnym stylem, który Jeunet bezbłędnie scharakteryzował słowami: "Tony są ciepłe, aktorzy mają wyraziste gęby, dialogi pachną Jacquesem Prévertem i zawsze pojawia się motyw dzieciństwa". Mocną stronę duetu Jeunet - Caro stanowi także umiejętność łączenia mrocznej, surrealistycznej wyobraźni ze slapstickowym poczuciem humoru.

W programie:

11 marca, środa, godz. 20.00

Delicatessen
reż. Jean-Pierre Jeunet, Marc Caro / Francja 1991 / 99'

18 marca, środa, godz. 20.00

Miasto zaginionych dzieci
reż. Jean-Pierre Jeunet, Marc Caro / Francja, Hiszpania, Niemcy 1995 / 112'

Sponsor cyklu:

Alliance Française Wrocław zaprasza na Frankofonię. Dni Krajów Francuskojęzycznych we Wrocławiu 2020 
www.alliance-francaise.pl

Drodzy Widzowie!

W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo przedłużamy zamknięcie Kina Nowe Horyzonty do odwołania. Wszystkie pokazy i wydarzenia specjalne zaplanowane na ten czas zostaną w miarę możliwości przeniesione na przyszłość, o wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco. Więcej szczegółów (w tym związanych ze zwrotami biletów) można znaleźć tutaj. Przepraszamy za wszelkie niedogodności!

rezerwacje telefoniczne

(+48) 532 726 581

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.