repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Chłopcy z ferajny reż. Martin Scorsese
Aktualności

Prawo i porządek

15 cze

Brzmi jak duet idealny, prawda? Jak Batman i Robin czy Sherlock i Watson. Ale co się dzieje, gdy rzeczywistość przekształca tę parę w kompletną farsę? Rzućmy okiem na pozycje, które pokazują, że w świecie pełnym chaosu, prawo i porządek to pojęcia, które idą własnymi, zupełnie rozbieżnymi ścieżkami.

za kratami

Klasyka, która pokazuje, że system prawny może zawieźć w najgorszy możliwy sposób. Andy Dufresne trafia do więzienia za zbrodnię, której nie popełnił i odkrywa, że sprawiedliwość to luksus, na który nie można liczyć. Czy w brutalnym świecie korupcji nadzieja i determinacja zwyciężą?

gangsterskie porządki

Porządek? Jedynie taki, jaki narzuca mafia – czyli absolutnie żaden. W świecie gangsterów zasady są tylko małą przeszkodą do obejścia. Mafiozi rządzą twardą ręką, a policja jest jedynie tłem dla rozgrywek pełnych przemocy. Henry Hill pokazuje nam, jak naprawdę wygląda życie po drugiej stronie prawa. Ale hej, kto potrzebuje prawa, kiedy masz swoich „chłopców”?

demaskując prezydenta

Hołd dla dziennikarzy, którzy nie boją się grzebać w brudach władzy. Bob Woodward i Carl Bernstein to duet, który ujawnił aferę Watergate, pokazując, że media mogą być ostatnią linią obrony przed bezprawiem. Dzięki ich pracy świat zobaczył prawdziwe oblicze politycznej korupcji. To przypomnienie, że czasem, aby zaprowadzić sprawiedliwość, trzeba po prostu odważyć się mówić prawdę.

romantyczni bandyci

„Jestem Clyde Barrow, a to Bonnie Parker. Napadamy na banki” – tak przedstawia ich Clyde. To właśnie oni – duet, który uczynił z bezprawia swój manifest przeciwko nudnemu, szaremu życiu. Na dużym ekranie losy pary legendarnych przestępców.

granice bezprawia

Do granic to trzymająca w napięciu opowieść, które ukazuje mroczną stronę prawa na granicy Meksyku. Historia śledzi losy pary, która staje w obliczu bezdusznej biurokracji i egzekwowania przepisów imigracyjnych. W tej rzeczywistości, prawo jest narzędziem opresji, a granice między porządkiem a chaosem są cienkie jak pajęcza sieć.

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!