repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Bulwar Zachodzącego Słońca, reż. Billy Wilder
Aktualności

Poznaj korzenie kinematografii – zapisy na nowy semestr Akademii Kina Światowego ruszyły

13 lut

Filmy, które ukształtowały kinematografię, przełomowe produkcje, zapomniane perły – nowy semestr Akademii Kina Światowego to podróż do początków kina, które już ponad sto lat temu porwało widzów na księżyc, z lekkością przybierało komediowy ton czy zaskakiwało awangardowym podejściem. Chcesz wiedzieć, jak to wszystko się zaczęło? Studiuj z nami kino!

Jak na pierwszy semestr przystało: zaczniemy od początku. W programie wiosennej odsłony Akademii Kina Światowego znalazły się między innymi zajęcia poświęcone kinu atrakcji, twórczyniom wczesnego kina, francuskim oraz amerykańskim filmom niemym czy pierwszym dekadom filmu w Japonii i przełomowi dźwiękowemu w kinematografii.

Korzenie i pierwsze fazy kina odkrywać będziemy pod czujnym okiem filmoznawców i krytyków. Dzięki wykładom uczestnicy zapoznają się z najważniejszymi zagadnieniami historii filmu na tle kulturowym, społecznym, politycznym i artystycznym.

Do udziału zapraszamy studentów wrocławskich uczelni i miłośników kina, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat rozwoju kinematografii. Seanse w ramach Akademii to także znakomita okazja, żeby zobaczyć kultowe dzieła na wielkim ekranie.

Filmowe spotkania w ramach Akademii Kina Światowego odbywają się we wtorki o godz. 17:00. Pierwsze zajęcia rozpoczną się 7 marca.

Zapisz się

Sprawdź program

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!