repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Na hałdach, reż. Taras Tomenko
Aktualności

Przegląd Filmowy Ukraina

22 lis

Od piątku, 25 listopada, zapraszamy na przegląd dedykowany kinematografii ukraińskiej, prezentujący najlepsze i najciekawsze produkcje od naszych wschodnich sąsiadów.

Przegląd otworzy mroczny kryminał Pamfir – jedno z odkryć tegorocznej edycji MFF Nowe Horyzonty. Na wielkim ekranie zobaczymy również Klondike – ukraińskiego kandydata do Oscara, a zarazem przeszywającą opowieść osadzoną w Donbasie w 2014 roku po inwazji Rosji na Ukrainę. Wśród tytułów nie zabrakło też 107 Matek Pétera Kerekesa, laureata Nagrody publiczności na MFF Nowe Horyzonty, w którym reżyser w oparciu o prawdziwe historie więźniarek, tworzy wzruszający portret codzienności za kratami więzienia. Z traumą niewoli mierzy się także intrygujące stroną wizualną Odbicie, nowy film Walentyna Wasjanowycza, autora nagradzanej Atlantydy.

Kolejna odsłona przeglądu daje możliwość pogłębionego spojrzenia na twórczość reżyserów z Ukrainy. Równocześnie to konfrontacja z niełatwym obrazem wojny, a także okazja do okazania solidarności i wsparcia kultury ukraińskiej. Na Przegląd Filmowy Ukraina zapraszamy do 28 listopada. 

25 listopada, piątek

26 listopada, sobota

27 listopada, niedziela

28 listopada, poniedziałek

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!