repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Jonas i morze, reż. Marlies Van Der Wel
Aktualności

Kino Dzieci - filmowe TOP 5 Justyny Oczkowskiej

21 wrz

Jakich tytułów nie można przegapić podczas tegorocznej edycji Festiwalu Kino Dzieci? Przedstawiamy TOP 5 Justyny Oczkowskiej - koordynatorki programu edukacji filmowej w KNH i osoby, która program wrocławskiej odsłony Festiwalu Kino Dzieci zna od podszewki, a w organizację wydarzenia wkłada całe serce. 

Jonas i morze - zestaw filmów krótkich | pokaz z muzyką na żywo

To już tradycja! Jak co roku Festiwal Kino Dzieci rozpoczniemy seansem z muzyką na żywo - w wir przygód porwą nas krótkie animacje z kraju tulipanów, a towarzyszyć nam będą rozbrykane melodie - z serca instrumentów wydobędzie je Sam Alty.

Za duży na bajki | seans + spotkanie z twórcami

To seans dla dużych i małych. To pełna ciepła opowieść o walce z samym sobą, z oczekiwaniami innych, ale przede wszystkim o relacjach w rodzinie. To wzruszenia i humor, szczerość i fantastyczni aktorzy. Psst! W sobotę, 24 września, Maciek Karaś - odtwórca głównej roli - odwiedzi nas wraz z reżyserem i producentem filmu.

Superrobak - zestaw filmów krótkich

Tytułowy robak to dżdżownica - ogrodowy superbohater. Jest wybawicielem dla innych zwierząt i każdego dnia ratuje kogoś z opresji. To świetne historie o tym, że dobro zawsze wraca - urzekające osobliwym podejściem do ważnego tematu z nietuzinkowymi bohaterami.

Brudna robota

Dokumenty dla młodych? Tak! Kolejne edycje Festiwalu pokazują, że format ten cieszy się coraz większą popularnością wśród dorastających widzów. Brudna robota w ciepły sposób mówi o przekazywanej z pokolenia, norweskiej tradycji. Równocześnie to mądry i wzruszający film o spotkaniu przyjaciół, o rodzinie i wielu innych kwestiach, które w swych rozmowach poruszają młodzi bohaterowie.

Szkoła magicznych zwierząt

Kto z nas nie chciałby chodzić do szkoły, w której można spotkać magiczne zwierzęta? Taka sytuacja przytrafia się Idzie - nieśmiała dotąd dziewczynka wkrótce zostaje najlepszą przyjaciółką lisa. Oparty na serii literackiej, film jest pełną czaru opowieścią, gdzie pod płaszczykiem zagadki kryminalnej, kryje się ogrzewające serce przypomnienie, że przyjaźń to zaklęcie na całe zło.

Zobacz filmwe TOP 5 Michaliny Drygasiewicz

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!