repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Fight Club, reż. David Fincher,
  • start zajęć: 12 października
  • cena pojedynczego biletu: 24 zł
  • cena karnetu na cały semestr: 220 zł (dostępny w kasach kina i online, po uprzednim zapisaniu się online na zajęcia i otrzymaniu mailowego potwierdzenia przyjęcia)
Aktualności

Ruszyły zapisy na Akademię Kina Światowego

12 wrz

Chcesz studiować kino? Świetnie się składa, bo właśnie ruszyły zapisy czwarty semestr Akademii Kina Światowego - serię filmowych spotkań złożonych z wykładów akademickich, seansów oraz dyskusji. Do udziału w zajęciach zapraszamy zarówno studentów wrocławskich uczelni, jak i miłośników kina, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę o filmie. 

Czwarty semestr Akademii Kina Światowego poświęcony będzie kinematografii ostatnich trzydziestu kilku lat. W trakcie wykładów prowadzonych przez filmoznawców i filmoznawczynie z całej Polski, przyjrzymy się najważniejszym zjawiskom kształtującym historię filmu przełomu XX i XXI wieku. Sprawdzimy, czym jest slow cinema, jak wygląda współczesny realizm filmowy, jak zapisała się w dziejach kina generacja X i w jaki sposób twórcy kina gatunkowego eksperymentują z narracją. 

Lista filmów towarzyszących wykładom będzie równie różnorodna. Znalazły się na niej pozycje klasyczne i kultowe (Podziemny krąg Davida Finchera) i najnowsze produkcje, których premiera odbyła się w zeszłym roku (Niefortunny numerek lub szalone porno Radu Jude); arcydzieła kina artystycznego (Nienawiść Mathieu Kassovitza) i gatunkowego (Nikita Luca Bessona); reprezentanci kina niezależnego (Heli Amata Escalante) oraz głównonurtowego (Wyspa tajemnic Martina Scorsese). 

Jak dołączyć?

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup karnetu semestralnego, dzięki któremu można wziąć udział we wszystkich spotkaniach. Na każde zajęcia dostępna będzie również osobna pula biletów.

Zapisy 

Sprawdź program

O Akademii Kina Światowego

Akademia Kina Światowego to nasze autorskie przedsięwzięcie, w ramach którego prezentujemy rozwój kina na świecie. Każdy z seansów poprzedzony jest wykładem przygotowanym przez specjalistki i specjalistów związanych ze światem filmu. Dzięki wykładom słuchacze mają okazję zapoznać się z najważniejszymi zagadnieniami historii filmu na tle kulturowym, społecznym, politycznym i artystycznym - w duchu tzw. Nowej Historii Kina.

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!