repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Re Granchio, reż. Alessio Rigo De Righi, Matteo Zoppis
Aktualności

Cinema Italia Oggi - odkryj włoską kinematografię

7 maja

Ciepło, cieplej, Włochy! Wystartowaliśmy z przeglądem prezentujący panoramę najnowszych i najciekawszych produkcji z kraju Felliniego, najlepszej pasty na świecie i popołudniowej sjesty.

W programie przeglądu znaleźli się między innymi Superbohaterowie: słodko-gorzkie love-story od twórcy przeboju Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie; Trzecie piętro - nowy film Nanniego Morettiego, autora nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes Pokoju syna czy osadzony w baśniowej stylistyce, zdumiewający Re Granchio.

Tegoroczna edycja to również spotkania z ulubionymi gwiazdami kina włoskiego - w piątkowy wieczór na wielkim ekranie podziwialiśmy aktorski rozmach Toniego Servillo, a już w sobotę w dramacie Silvia Soldiniego 3/19 w roli głównej zobaczymy Kasię Smutniak, która wciela się w odnoszącą sukcesy prawniczkę.

Cinema Italia Oggi to również filmowe historie, w których wybrzmiewa echo aktualnych społecznych tematów. Welcome Venice przez pryzmat historii o dwóch braciach z rybackiej rodziny, stawia pytanie o współistnienie dwóch światów: współczesnego i tego, który zakorzeniony jest w tradycji. Z kolei Chiara, która symbolicznie domyka trylogię kalabryjską Jonasa Carpignano, odkrywa przed nami realia życia w splątanej z mafią społeczności.

Na przegląd zapraszamy wspólnie z Włoskim Instytutem w Krakowie i Warszawie. 

7 maja, sobota

8 maja, niedziela

9 maja, poniedziałek

10 maja, wtorek

11 maja, środa

12 maja, czwartek

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!