Włoskie kino kontestacji, brytyjskie kino społeczne, amerykański horror lat 70. i 80. - to tylko niektóre z przystanków na filmowej mapie świata, które odkryjemy podczas nowego semestru Akademii Kina Światowego. Z kolejną serią filmowych spotkań startujemy już 8 marca - zapisy na zajęcia właśnie ruszyły.
Nadchodzący semestr rozpoczniemy seansem Bonnie i Clyde - klasycznym dziełem z gatunku gangsterskiego, które zapoczątkowało nową erę w kinie amerykańskim. Podczas kolejny spotkań sprawdzimy, jak filmową materię postrzegali skandynawscy twórcy z Ingmarem Bergmanem na czele, przyjrzymy się z bliska dwóm odległym biegunom - rosyjskiej i hiszpańskiej kinematografii oraz odkryjemy, czym wyróżniało się Kino Nowej Przygody. Na wielkim ekranie uczestnicy zajęć zobaczą między innymi legendarną Dzikość serca Davida Lyncha, którą zobrazujemy fenomen postmodernizmu filmowego, alegoryczną Niemiłość Andrieja Zwiagincewa czy nagrodzone Złotą Palmą w Cannes dzieło Kena Loacha, mistrza kina społecznego, Ja, Daniel Blake.
Do udziału w zajęciach zapraszamy nie tylko studentów wrocławskich uczelni, ale też miłośników kina, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat historii filmu. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup karnetu semestralnego, dzięki któremu można wziąć udział we wszystkich spotkaniach. Na każde zajęcia dostępna będzie również osobna pula biletów.
Akademia Kina Światowego to nasze autorskie przedsięwzięcie, w ramach którego prezentujemy rozwój kina na świecie. Każdy z seansów poprzedzony jest wykładem przygotowanym przez specjalistki i specjalistów związanych ze światem filmu. Dzięki wykładom słuchacze mają okazję zapoznać się z najważniejszymi zagadnieniami historii filmu na tle kulturowym, społecznym, politycznym i artystycznym - w duchu tzw. Nowej Historii Kina.