repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Jedenaste: znaj sąsiada swego, reż. Daniel Brühl

TFN2022

Aktualności

Rusza Tydzień Filmu Niemieckiego

21 sty

Siedem dni, siedem filmów, niezliczone wrażenia - od dziś zapraszamy na Tydzień Filmu Niemieckiego, czyli przegląd najnowszych i najważniejszych produkcji od naszych zachodnich sąsiadów.

Tegoroczny program to prezentacja tytułów, które zachwyciły publiczność, zdobyły uznanie krytyków i podbiły ekrany Berlinale. Każda z filmowych historii dostarcza innego spojrzenia na niemieckie społeczeństwo: pozwala poznać jego współczesnego oblicze, jak i niezbyt odległą historię kraju.

Przegląd otworzy kameralny debiut reżyserski Daniela Brühla, aktora znanego z komedii Good Bye, Lenin - Jedenaste: znaj sąsiada swego. Na wielkim ekranie będzie można zobaczyć również laureata Srebrnej Niemieckiej Nagrody Filmowej dla Najlepszego Filmu - Fabian albo świat schodzi na psy czy znakomity film Visara Moriny Wygnanie opowiadający o emigracji i związanych z nią wyzwaniach.

Organizatorami Tygodnia Filmu Niemieckiego jest Goethe Instytut w Warszawie, Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu, Dom Norymberski w Krakowie i German-Films.

21 stycznia, piątek

22 stycznia, sobota

23 stycznia, niedziela

24 stycznia, poniedziałek

25 stycznia, wtorek

26 stycznia, środa

27 stycznia, czwartek

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!