repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Powrót do tamtych dni, reż. Konrad Aksinowicz
Aktualności

Powrót do tamtych dni - przedpremiera i spotkanie z reżyserem

7 gru

Sentymentalna podróż do lat 90. i czasów dzieciństwa, gdy osiedlowe podwórko było całym światem, muzyki słuchało się z walkmana, a dla kolegów z bloku skoczyłoby się w ogień.

W najbliższy czwartek, 9 grudnia o 19:00, zapraszamy na przedpremierowy pokaz jednego z najgłośniejszych filmów 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserem Konradem Aksinowiczem, który w Powrocie do tamtych dni nawiązując do osobistej historii, opowiada o dorastaniu i ciemnych stronach każdego z nas. Rozmowę poprowadzi krytyk filmowy Piotr Czerkawski.

Klocki Lego, buty Nike i wymarzony magnetowid. Oto zestaw, dla którego w latach dziewięćdziesiątych wielu z nas oddałoby rower z komunii i ulubioną kolekcję plakatów z Bravo. Nic więc dziwnego, że gdy w życiu Tomka, głównego bohatera filmu, pojawia się ojciec z prezentami ze Stanów, jego codzienność nabiera niesłychanych kolorów. Szczęście rodzinne nie trwa jednak długo, bo wraz z powrotem rodzica odżywają dawne problemy, a wszystko wokół nagle wywraca się do góry nogami niczym świat widziany oczami dzieci wiszących na osiedlowym trzepaku. W filmie występuje: Maciej Stuhr, Weronika Książkiewicz, Katarzyna Warnke, Anna Majcher, Sebastian Stankiewicz i debiutujący na dużym ekranie Teodor Koziar.

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!