repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
The Hand of God, reż. Paolo Sorrentino
Aktualności

The Hand of God - pokaz i dyskusja o twórczości Paola Sorrentino

6 gru

Obsypany nagrodami na festiwalu w Wenecji, najnowszy film Paola Sorrentino to list miłosny do Neapolu, to wspomnienia z dorastania, to czuły obraz rodzinnych relacji i zapis ulotnych momentów, które nas kształtują: jak historyczna bramka Maradony, domowe rytuały czy nocny rejs motorówką na otwartym morzu. 

W najbliższy wtorek, 7 grudnia o 19:00, zapraszamy na pokaz The Hand of God połączony z dyskusją o o twórczości Paola Sorrentina. W rozmowie weźmie udział trio, które o włoskim mistrzu mogłoby zapewne rozmawiać godzinami: filmoznawczyni Diana Dąbrowska, reżyserka filmowa Agnieszka Woszczyńska oraz krytyk filmowy, a zarazem jeden z programerów Kina Nowe Horyzonty - Piotr Czerkawski.

Uhonorowany Oscarem Paolo Sorrentino (Wielkie piękno, Młody papież) przedstawia osadzoną w niespokojnym Neapolu lat 80., historię młodego Fabietto Schisy. The Hand of God to opowieść, w której nieoczekiwane chwile radości, jak przybycie piłkarskiej legendy Diego Maradony, przeplatają się z równie nieoczekiwanymi tragediami. Los rozdaje karty, a splot zaskakujących wydarzeń kształtuje przyszłość Fabietto. W swoim najnowszym filmie, Sorrentino powraca do domu, aby opowiedzieć najbardziej osobistą historię: osnutą wokół losu, rodziny, sportu, kina, miłości i straty.

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!