repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Nowy porządek, reż. Michel Franco
Aktualności

Premiery tygodnia

14 paź

Od jutra symfonię nowości zaintonuje dla Was imponujący kwartet filmowy.  Ostatni pojedynek pod reżyserską batutą Ridleya Scotta zabierze nas do czternastowiecznej Francji - wśród aktorów pierwsze skrzypce gra tu nie kto inny, jak Adam Driver. W mistrzowskie tony uderza też laureat Srebrnego Lwa – Nagrody Jury na festiwalu w Wenecji - Nowy Porządek Michela Franco oraz Notturno Gianfranco Rosiego - aktualny i przejmujący obraz świata nawiedzanego przez konflikty zbrojne. Koncertowo spisze się też Venom 2: Carnage - kontynuacja opowieść o jednej z najbardziej złożonych postaci Marvela.

Przywitajmy premiery dużymi brawami! 

Notturno

W swoim najnowszym filmie, ceniony włoski dokumentalista rusza na Bliski Wschód – do miejsc, które szukający schronienia ludzie opuszczają. Przez trzy lata krąży z kamerą wzdłuż granic Iraku, Kurdystanu, Libanu i Syrii, filmując mieszkańców ciężko doświadczonego przez historię regionu. Przejmująco i sugestywnie odmalowuje w swoim dokumencie życie w oczekiwaniu na kolejny dramat oraz wieczną niepewność w świecie cyklicznych katastrof. Milczący, lecz genialnie operujący dźwiękiem film Rosiego na swój sposób igra z pojęciem nokturnu: romantycznego poematu czy obrazu osadzonego w nocnej scenerii.

Nowy porządek

Mocny jak zadany niespodziewanie cios, kipiący od gniewu jak uliczny tłum, wciągający niczym polityczna intryga – nowy film Michela Franco to wbijająca w fotel mieszanka thrillera i dramatu roztaczająca szokującą wizję najbliższej przyszłości. Nowy porządek rozpoczyna się w momencie społecznego wrzenia: napędzanego przez frustracje i kryzysy. Ten potężny wstrząs reżyser obserwuje z perspektywy rodziny milionerów, która organizuje wesele córki. Rozbawiona elita za późno dostrzega niebezpieczeństwo, zakradające się jak włamywacze, którzy zaraz rozbiją zabawę. Czy ci, co przyszli wyrównać stulecia krzywd, będą mieć litość dla tych, którzy kiedyś okazali im serce?

Ostatni pojedynek

Jeśli ktoś jeszcze miał wątpliwości, że ten rok należy do Adama Drivera, pora je rozwiać.  Tym razem aktor występuje u boku Jodie Comer, Matta Damona i Bena Afflecka, a nad wszystkim czuwa nie kto inny, jak Ridley Scott. Amerykański reżyser tworzy z Ostatniego pojedynku wciągającą opowieść o zdradzie i zemście. Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, rozgrywa się w scenerii czternastowiecznej Francji, gdzie brutalność i przemoc wobec kobiet są na porządku dziennym, a spory rozstrzyga się w pojedynkach na śmierć i życie. Pora rzucić wyzwanie tej produkcji! 

Venom 2: Carnage

W każdym z nas mieszkają dwa wilki? Bohater tej historii mógłby napisać o tym całą książkę... a właściwie artykuł. Eddie Brock to dziennikarz, którego ciało w wyniku eksperymentu scaliło się z obcą formą życia – Venomem. Czy po czasie, tej dwójce udało się ze sobą dogadać? Venom 2 kontynuuje opowieść o jednej z najbardziej złożonych postaci Marvela. I niech nikt nie obawia się nudy. Do filmu wkracza jeszcze więcej akcji oraz czarnych charakterów - słynny Carnage już przebiera mackami na spotkanie z widzami. W rolach głównych Tom Hardy i Woody Harrelson.

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!