repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

Ceny biletów:

  • bilet normalny: 20 zł
  • bilet klubowy: 18 zł
  • bilet wielokrotny 4+ na 4 i więcej seansów: 16 zł

TydzienFilmuNiemieckiego2021

Aktualności

Tydzień Filmu Niemieckiego - bilety już w sprzedaży!

12 maja

Wyrusz w filmową podróż i odkryj kino naszych zachodnich sąsiadów!

W dniach 4-10 czerwca zapraszamy na Tydzień Filmu Niemieckiego - przegląd najciekawszych i najważniejszych produkcji, prezentujących współczesne zjawiska w niemieckim kinie.

W ramach przeglądu pokażemy m.in. dwa filmy z konkursu 70. Berlinale: Undine Christiana Petzolda z nagrodzoną Srebrnym Niedźwiedziem Paulą Beer i Berlin Alexanderplatz, współczesną ekranizację legendarnej powieści Alfreda Döblina, która prowadzi widzów przez kolejne kręgi przestępczego świata Berlina i zabiera w hipnotyzującą miejską odyseję.

Nawiązania do niemieckiej klasyki literackiej odnajdziemy również w filmie Lekcja niemieckiego poruszającym wciąż aktualny temat uwikłania sztuki w politykę. Na wielkim ekranie zaprezentujemy też najnowszy film Jana-Ole Gerstera, reżysera kameralnej (i znanej z naszych ekranów) opowieści Oh, Boy! (Europejska Nagroda Filmowa za odkrycie roku). Poza intrygującymi fabułami, w programie przeglądu znalazł się także dokument Schlingnsief - krzykiem przerwać milczenie Bettiny Böhler poświęcony zmarłemu 11 lat temu wybitnemu niemieckiemu artyście i reżyserowi Christophowi Schlingensiefowi.

Organizatorami Tygodnia Filmu Niemieckiego jest Goethe Instytut w Warszawie i Krakowie, Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu i Dom Norymberski w Krakowie.

Program:

4 czerwca, piątek

5 czerwca, sobota

6 czerwca, niedziela

7 czerwca, poniedziałek

8 czerwca, wtorek

9 czerwca, środa

10 czerwca, czwartek

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!