repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Aktualności

Halloween w Kinie Nowe Horyzonty

15 paź

Frankenstein w gwiazdorskiej obsadzie i kolejny horrorowy triumf od studia A24, które dało nam m.in. Midsommar. W biały dzieńDziedzictwo. Hereditary czy To przychodzi po zmroku. 31 października zapraszamy do Kina Nowe Horyzonty na moc przerażających atrakcji.

Frankenstein - transmisja spektaklu z National Theatre w Londynie

Danny Boyle - laureat Oscara, twórca filmów Trainspotting Slumdog. Milioner z ulicy, powraca do korzeni - pracy w teatrze. Tym razem ten znakomity reżyser zaadaptował na potrzeby sceny gotycką powieść Mary Shelley, uznawaną za pierwszą powieść science fiction. Tworząc swoją adaptację, Boyle postanowił wrócić do korzeni całej opowieści - osławionej afery grabarzy z 1606 roku, mającej miejsce w miasteczku Frankenstein - dzisiejszych Ząbkowicach Śląskich. W głównych rolach zobaczymy dwóch wybitnych, niezwykle popularnych aktorów z Wielkiej Brytanii: jako Wiktora Frankensteina - Johnny'ego Lee Millera (TrainspottingMroczne cienie, serial Dexter), jako Stworzenie/Potwór - Benedict Cumberbatch (tytułowy Doktor StrangeGra tajemnic, serial Sherlock). 13 grudnia zapraszamy na drugą wersję spektaklu, w której Lee Miller gra Stworzenie, a Cumberbatch Wiktora Frankensteina.

Saint Maud - halloweenowy pokaz filmu

Saint Maud to pierwszy film w reżyserii Rose Glass, którą kilka miesięcy temu Bong Joon-ho, reżyser oscarowego Parasite, wymienił w gronie najciekawszych i najbardziej obiecujących twórców filmowych obok takich nazwisk jak Ari Aster i Jordan Peele.

Maud jest młodą dziewczyną, która przyjeżdża do luksusowej posiadłości Amandy - byłej tancerki, która w ostatnich miesiącach życia korzysta z niego bez skrupułów. Dziewczyna przekonana o swojej ważniejszej misji, niż tylko opieka nad konającą Amandą, postanawia ocalić jej grzeszną duszę, co wkrótce zamienia się w niebezpieczną obsesję...

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!