repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Aktualności

Teatroteka FEST 2020

21 lut

13-14 marca w Kinie Nowe Horyzonty

W pierwszy weekend marca już po raz czwarty odbędzie się w Warszawie festiwal TEATROTEKA FEST, czyli przegląd najciekawszych polskich tekstów dramatycznych, zekranizowanych przez najzdolniejszych twórców młodego pokolenia. W dniach 13 i 14 marca zapraszamy na pokazy nagrodzonych przez Jury spektakli w Kinie Nowe Horyzonty.

  

Grand Prix czwartej edycji TEATROTEKI FEST oraz laureatów 10 kategorii wskażą: Grzegorz Damięcki (aktor teatralny i filmowy), Robert Drobniuch (reżyser, dyrektor Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach), Ryszard Lenczewski (autor zdjęć do niemal 100 obrazów, w tym m.in. do nominowanej do Oscara "Idy"), Maciej Pieprzyca (scenarzysta i reżyser filmowy; ostatnio: "Jestem mordercą", "Ikar. Legenda Mietka Kosza"), Agnieszka Lubomira Piotrowska (tłumaczka), Anna Wakulik (dramatopisarka) i Anna Wieczur-Bluszcz (reżyserka teatralna, filmowa, operowa i radiowa, scenarzystka). Swoje nagrody przyzna też festiwalowa publiczność, grono krytyków teatralnych i filmowych oraz rektor Akademii Teatralnej.

Pełny program i zwiastuny wszystkich konkursowych spektakli można znaleźć tutaj.

Organizatorami festiwalu TEATROTEKA FEST są: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (producent cyklu "Teatroteka WFDiF"), Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Muzeum Warszawy.Festiwal współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Po seansach zapraszamy na spotkania z twórcami nagrodzonych spektakli.

W programie:

13 marca, piątek, godz. 19.00
Teatroteka FEST - pokaz nagrodzonych spektakli

14 marca, sobota, godz. 19.00
Teatroteka FEST - pokaz nagrodzonych spektakli

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!