repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
"Slacker", reż. Richard Linklater

Kontakt:

Koordynatorka organizacyjna: 
Ela Janik e.janik@kinonh.pl

Opiekunka naukowa: 
dr Małgorzata Kozubek malgorzata.kozubek@uwr.edu.pl

Aktualności

Trwają zapisy na Akademie Filmowe!

17 lut

Zajęcia od marca w Kinie Nowe Horyzonty

Klasyczne i kultowe filmy w nowej odsłonie: w ramach Akademii filmowych w Kinie Nowe Horyzonty zapraszamy na pokazy arcydzieł światowej i polskiej kinematografii, każdorazowo poprzedzone wykładami cenionych filmoznawców czy krytyków.

Akademie filmowe to propozycja zarówno dla studentów, jak i miłośników kina, którzy chcą wiedzieć więcej: poznać kulisy powstawania, kontekst kulturowy, historyczny czy społeczny.

Akademia Kina Światowego - formularz zgłoszeniowy

Akademia Polskiego Filmu - formularz zgłoszeniowy

W programie czwartego semestru kina światowego zaprezentujemy między innymi francuski neobarok, slow cinema, nową falę grecką i rumuńską, zagadnienia związane z Dogmą 95, kino Bollywood oraz kino Afryki Subsaharyjskiej. Po każdym wykładzie zostanie wyświetlony film ilustrujący dany temat, a po projekcji uczestnicy będą mieli okazję porozmawiać z zaproszonymi ekspertami. Mamy nadzieję, że mnogości odczuć, opinii oraz emocji bohaterów tych filmów będą towarzyszyły również emocje naszych widzów - zarówno podczas projekcji, jak i w trakcie gorących dyskusji! W programie 4 semestru Akademii Kina Światowego m.in.: MementoBogowie, Historia pewnej przyjaźni .

W ramach zajęć z kina polskiego będzie można obejrzeć aż 26 filmów z kanonu rodzimej kinematografii, w tym dzieła Krzysztofa Kieślowskiego, Marka Koterskiego, Krzysztofa Krauze, Doroty Kędzierzawskiej, Małgorzaty Szumowskiej i Xawerego Żuławskiego. Porozmawiamy o kinie po transformacji ustrojowej, poznamy zagadnienie kina poetyckiego, postaramy się znaleźć w kinie polskim gatunek science fiction. W programie 4 semestru Akademii Polskiego Filmu m.in.: Seksmisja, Psy, Dom wariatów, Dzień świra, Rewers, 33 sceny z życia i wiele innych.

Na zajęcia Akademii Kina Światowego zapraszamy od 3 marca 2020 r. - we wtorki o godz. 17.00, na zajęcia Akademii Polskiego Filmu od 4 marca 2020 r., w środy o godz. 17.00.

Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Ekonomiczny i Uniwersytet SWPS honorują zajęcia obu akademii jako przedmioty ponadprogramowe i/lub fakultatywne - studenci mogą zdobywać zaliczenia przedmiotów na ocenę.

Karnety semestralne:

(sprzedaż karnetów zostanie uruchomiona 10 lutego 2020)

Akademia Kina Światowego: 200 zł (13 spotkań), bilet na pojedynczy seans: 22 zł (bilety na pojedyncze spotkania będą systematycznie pojawiać się w systemie sprzedaży przed poszczególnymi seansami).

Akademia Kina Polskiego: 150 zł (13 spotkań), bilet na pojedynczy seans: 20 zł (bilety na pojedyncze spotkania będą systematycznie pojawiać się w systemie sprzedaży przed poszczególnymi seansami).

Akademia Polskiego Filmu realizowana jest we współpracy z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym.

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!