repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 22 stycznia 2014.

zestaw filmów krótkometrażowych II

czas: 66’

Kieszonkowiec (Pickpocket) reż. João Figueiras, Portugalia, 2010, 20'

Nieostra sylwetka. Anonimowy wywiad odsłania samotnego, melancholijnego mężczyznę, niedopasowanego do swoich czasów. Jego świadectwo pokazuje miasto w momencie zmiany.

Żółw (O Cágado) reż. Luís da Matta Almeida, Pedro Lino, Portugalia / Wielka Brytania, 2012, 10' (animacja)

Ta współczesna baśń opowiada o dziwnej przygodzie człowieka, który „był panem swojej woli”. Aby udowodnić fizyczne istnienie żółwia, „tego dziwnego zwierzęcia zoologicznego”, w bezsensownym i bezużytecznym wysiłku dociera aż na drugą stronę Ziemi. Czasem to, co istotne, mamy pod nosem, wystarczy to zauważyć. Na podstawie opowiadania Almady Negreirosa.

Czerwony świt (Alvorada Vermelha) reż. João Pedro Rodrigues, João Rui Guerra da Mata, Portugalia 2011, 27'

Mercado Vermelho (Czerwony Targ) w Makau. Czerwień krwi, mięsa, wiader, a nawet rybich oczu przenosi widza w świat dziwny i przerażający, lecz zarazem piękny i intrygujący.

Kali, mały wampir (Kali, o Pequeno Vampiro) reż. Regina Pessoa, Portugalia / Kanada / Francja / Szwajcaria 2012, 9' (animacja)

Oto opowieść o chłopcu innym od pozostałych, który marzy o tym, by znaleźć swoje miejsce w słońcu. Tak jak Księżyc ma różne fazy, tak i Kali musi zmierzyć się z wewnętrznymi demonami i lękami, aby w końcu znaleźć przejście do światła. Pewnego dnia zniknie... A może to tylko kolejna faza zmiany.

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!