repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 31 października 2013.

Labirynt

Prisoners

reż. Denis Villeneuve

czas: 146’
produkcja: USA 2013
obsada: Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal, Viola Davis, Terrence Howard, Paul Dano
polski dystrybutor: Monolith

Najnowszy thriller psychologiczny reżysera nominowanego do Oscara Pogorzeliska. Keller Dover (Hugh Jackman) staje twarzą w twarz z najgorszym koszmarem, który może przytrafić się każdemu rodzicowi: jego sześcioletnia córka zostaje porwana. Minuty ciągną się jak godziny, w panice. Pierwszy trop prowadzi do samochodu, który zaparkowano na ulicy. Detektyw Loki (Jake Gyllenhaal) aresztuje jego kierowcę, Alexa Jonesa (Paul Dano), wkrótce musi go wypuścić z braku dowodów. Zdeterminowany Dover, świadomy tego, że życie jego dziecka znalazło się w niebezpieczeństwie, bierze sprawy w swoje ręce.

 „Labirynt” porusza jeden z najtrudniejszych tematów, jakim są zaginięcia dzieci. Już sama myśl o tym sprawia, że czujemy się niezręcznie i natychmiast ogarnia nas strach. Złożone konflikty moralne, które mogą wynikać z naszej reakcji są pasjonujące nawet dla widza, który bezpiecznie siedzi w kinie. Dla mnie, jako filmowca, zbadanie ich i spojrzenie na nas samych poprzez tych znakomicie skonstruowanych bohaterów, było tak ważne, że zdecydowałem się zmierzyć się z własnymi lękami.

Denis Villeneuve, reżyser

Denis Villeneuve

Denis Villeneuve

Urodził się w 1967 r. Po raz pierwszy zwrócił na siebie uwagę projektem Course destination monde - 20 pięciominutowych klipów o podróżach po całym świecie. Jego poruszająca krótkometrażówka REW FFWD była wyświetlana na festiwalach na całym świecie i zdobyła wyróżnienie jury w Locarno. Pełnometrażowy debiut Villeneuve'a, Un 32 août sur terre miał premierę na festiwalu w Cannes. Jego następny obraz, Maëlstrom, zdobył liczne nagrody na festiwalach na całym świecie, m.in. nagrodę FIPRESCI na Berlinale.

Wybrana filmografia:

1994 REW FFWD (dok. / doc., kr.m. / short)

1998 Un 32 août sur terre / August 32nd on Earth

2000 Maelström

2006 120 Seconds to Get Elected (kr.m. / short)

2008 Next Floor (kr.m. / short)

2009 Politechnika / Polytechnique

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!