repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 3 sierpnia 2013.

Sen Kasandry

Cassandra’s Dream

reż. Woody Allen

czas: 108’
produkcja: USA, Wlk. Brytania, Francja 2007
obsada: Ewan McGregor, Colin Farrell, Peter-Hugo Daly

Sen Kasandry to historia dwóch braci, opowieść o ich problemach (jeden cierpi na przerost ambicji, drugi jest nałogowym hazardzistą) i namiętnościach, które doprowadzają do straszliwej tragedii. Autorem scenariusza i reżyserem filmujest Woody Allen. Muzykę napisał  Philip Glass (Koyaanisqatsi, Truman Show, Godziny), a twórcą zdjęć jest Vilmos Zsigmond (Bliskie spotkania trzeciego stopnia, Łowca Jeleni, Czarna Dalia).

Nowy film będzie nawiązywał klimatem do mojego ostatniego dzieła - "Wszystko gra". Akcja ponownie dziać się będzie w Londynie. Będzie szybsza i pełna zwrotów akcji. Bohaterowie będą zwykłymi ludźmi, których spotkać można w sąsiedztwie. Będzie to kryminalny melodramat o dwóch braciach, pokusach i pożądaniu, również do dużych pieniędzy. Sprawy zaczną się naprawdę komplikować, kiedy zostanie popełnione morderstwo, a jego konsekwencje będą kompletnie zaskakujące.

Realizacja "Snu Kasandry" była dla mnie niezwykle miłym doświadczeniem. Po pierwsze dlatego, że miałem okazję współpracować z trzema wielkimi gwiazdorami, których głęboko podziwiam, a nie poznałem ich wcześniej. Po drugie, dane mi było spotkać dwie młode kobiety, które były dla mnie prawdziwym odkryciem i okazały się naprawdę wyjątkowe. To mój drugi film nakręcony wspólnie z  Vilmosem Zsigmondem – legendą wśród operatorów - potrafiącym zadowolić każdego reżysera. Zarazem, trzeci w ostatnim czasie obraz zrealizowany w Londynie - mieście, w którym pogoda nie tylko najbardziej odpowiada sposobowi, w jaki robię filmy, ale też doskonale pasuje do mojego temperamentu. Zawsze równie mocno interesowała mnie ciemna strona życia, jak i jego komiczne oblicze. Cóż więcej właściwie mógłbym powiedzieć?

Woody Allen

Woody Allen

Prawdziwe nazwisko: Allan Stewart Konigsberg. Urodził się w 1935 roku w Nowym Jorku. W wieku 15 lat zaczął sprzedawać dowcipy lokalnym gazetom, potem występował jako komik stand-upowy, aż wreszcie w 1965 roku napisał scenariusz do filmu Co słychać, koteczku?. Pierwszym filmem, który podpisał jako reżyser, był obraz Jak się masz, koteczku? (1966). Od czasu Annie Hall (1977) jest uważany (zwłaszcza w Europie) za jednego z najważniejszych reżyserów światowego kina. Regularnie, co roku, dostarcza widowni swój nowy film. W wielu z nich zagrał także główną rolę. Laureat trzech Oscarów, dwóch Cezarów, nagród na festiwalach filmowych w Cannes, Wenecji i Berlinie.

Wybrana filmografia

1966 Jak się masz, koteczku? / What’s Up Tiger Lilly?

1969 Bierz forsę i w nogi / Take the Money and Run

1977 Annie Hall

1979 Manhattan

1983 Zelig

1986 Hannah i jej siostry / Hannah and Her Sisters

1989 Zbrodnie i wykroczenia / Crimes and Misdemeanors

1994 Strzały na Broadwayu / Bullets Over Broadway

2003 Życie i cała reszta / Anything Else

2005 Wszystko gra / Match Point

2009 Co nas kręci, co nas podnieca / Whatever Works

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!