repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 27 października 2012.

Seru

The Calling

reż. Woo Ming Jin, Pierre Andre

czas: 84’
produkcja: Malezja 2011
obsada: Ahmad Shaarnaz, Khatijah, Nisha Dirr, Cut Mutia, Awal Ashaari, Pierre Andre, Nora Danish, Dewa Sapri
język: malajski
NOC HORRORÓW
nagrody: MFFF w Puch'ŏn 2011 - Puchon Choice
scenariusz: Woo Ming Jin, Pierre Andre
zdjęcia: Wan Chung-hung
montaż: Akashdeep Singh
muzyka: Azman Abu Hassan

Woo Ming Jin, jeden z czołowych twórców kina artystycznego łączy siły z Pierrem Andrem, gwiazdą rodzimego kina i autorem największych filmowych przebojów ostatnich lat. I to z jakim skutkiem! Wezwanie to mistrzowskie połączenie lokalnej mitologii i egzotyki z najlepszymi wzorcami autotematycznej serii Krzyk oraz paradokumentalnym stylem filmowania, któremu patronują słynne mockumenty: Paranormal Activity i [Rec]. Oto ekipa filmowa kręci w środku dżungli horror. Niepokojące zachowanie asystentki reżyserki oraz zniknięcie charakteryzatorki stają się początkiem serii przerażających i krwawych zdarzeń. Ale siła horroru Woo i Andre nie tkwi w fabule, lecz w zdumiewającymkinetyzmie świata przedstawionego, atmosferze osaczenia i bezradności, w scenerii złowieszczej dżungli, a także we wszędobylskiej, subiektywnej kamerze, kreującej realistyczną iluzję uczestnictwa w centrum pełnych przemocy i grozy wydarzeń. Bowiem Wezwanie to okultystyczny reportaż gore i wizytówka nowego malezyjskiego horroru, zrywającego z folklorystyczną tradycją, a śmiało sięgającą po wzorce światowego kina grozy.

Krzysztof Gonerski

 

Woo Ming Jin

(ur. 1976) Pierwszy twórca w historii malezyjskiego kina, który zaprezentował swoje filmy na najbardziej prestiżowych festiwalach na świecie. Studiował produkcję filmową i telewizyjną, pracował jako scenarzysta, operator i montażysta. Zadebiutował w 2005 roku pokazywanym m.in. na festiwalach w Berlinie i San Francisco filmem Lampu merah mati. Kobieta w ogniu szuka wody została wybrana do sekcji Horyzonty IFF w Wenecji, a  Fabryka tygrysów jako trzeci w historii film malezyjski do IFF w Cannes.

Wybrana filmografia

2005 Lampu merah mati / Monday Morning Glory

2007 Słoń i morze / The Elephant and the Sea

2010 Fabryka tygrysów / The Tiger Factory

2010 Kobieta w ogniu szuka wody / Woman on Fire Looks for Water

2011 Wezwanie / Seru / Resurrection

Pierre Andre

Jeden z najpopularniejszych w Malezji aktorów, także reżyser i scenarzysta; twórca wielu przebojów malezyjskiego kina, w tym Jangan Pandang Belakang (scenarzysta/aktor), Jangan Tegur (reżyser/ scenarzysta/aktor).

Wybrana filmografia

 2011 Ali-hijab /Ali-hijab /Ali-hijab

 2011 Wezwanie / Seru / Resurrection

 2009 Be Silent / Jangan tegur / Be Silent

 2008 I’m Not Single / Aku Bukan Bujang / I’m Not Single

 2007 9 September / 9 September / 9 September

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!