repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 30 października 2012.

Bunohan

reż. Dain Said

czas: 97’
produkcja: Malezja 2011
obsada: Zahiril Adzim, Faizal Hussein, Wan Hanafisu, Pekin Ibrahim, Namron
język: malajski
scenariusz: Dain Said
zdjęcia: Jarin Pengpanitch
montaż: H.K. Panca
muzyka: Tan Yan Wei

Posępna historia trzech braci, wracających po latach do odludnej, ukrytej między nadbrzeżnymi bagnami Malezji wioski, w której spędzili dzieciństwo. Adil, najmłodszy z braci, ucieka przed gniewem mafii, jaki ściągnął na siebie biorąc udział w nielegalnych walkach Muay Thai. Najstarszy Ilham jest zawodowym zabójcą, a w rodzinne strony trafia podążając tropem swojej kolejnej ofiary. Ostatni z nich, Bakar, wydaje się dobrze ułożonym nauczycielem z miasta, jednak szybko okazuje się, że i on ma wobec rodzinnej ziemi niecne plany.

Mimo że Dain Said nie stroni od ukazywania przemocy, a spotkanie braci nie będzie miało charakteru przyjacielskiej pogawędki, jednak do konwencjonalnego kina sztuk walki jest tu jak najdalej. Bunohanto mroczny dramat rodzinny, skupiony na dynamice relacji między bohaterami, budowanej precyzyjnie i bez pośpiechu. Gęsty klimat wodnistej dżungli i spieczonych słońcem chat, długo skrywane sekrety, konflikty osobowości i postaw, zdrada, odkupienie - oto tematy rozgrywane na tle zarysowanej z poetyckim, brutalnym realizmem współczesnej malezyjskiej prowincji.

Grzegorz Kurek

Dain Said

Urodzony w Kuala Lumpur reżyser i scenarzysta. Po ukończeniu wydziału filmowego na University of Westminister w Londynie, Said realizował reklamy i pracował dla TV. W 2006 nakręcił w Malezji swój pełnometrażowy debiut, Dukun, jednak jego dystrybucja została ze względów cenzorskich całkowicie wstrzymana.

Wybrana filmografia

2006 Dukun

2011 Bunohan / Return to Murder

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!