repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 30 października 2012.

czas: 100’
produkcja: Malezja 2011
obsada: Shaheizy Sam, Mohd Syafie Naswip, Sara Ali, Omar Abdullah, Fang Chyi, Normah Damanhuri, Ayam Fared, Izzue Islam, Berg Lee, Hasnul Rahmat, Rozie Rashid
język: malajski, kantoński
scenariusz: Fariza Azlina Isahak
zdjęcia: Haris Hue Abdullah
montaż: Wong Hui Lynn
producent: Puad Onah
produkcja: Red Films, Primeworks Studios

Trzymająca w napięciu, mroczna historia dwójki braci, związanych z mafią zajmującą się handlem noworodkami i transferem prostytutek. Starszy z nich, Ad, nie przebiera w środkach, by zrealizować marzenie o lepszym życiu. Marzeniem młodszego  Ama jest wygrana w konkursie tańca ulicznego – i nawiązanie relacji z matką, prostytutką, która nie tylko go nie poznaje, ale też życzy sobie opłaty za spotkanie. Także on zarabia obojętnie wykonując polecenia przemytników, ale sytuacja zmieni się diametralnie, gdy zorientuje się, że w ich ręce wpadła siostra jego przyjaciela. Tłem dla trudnych doświadczeń bohaterów są etniczne i społeczne konflikty, ukazujące od podszewki życie we współczesnej Malezji – którego odważna prezentacja jest wyzwaniem autorów wobec cenzury. Tytuł filmu to słowo oznaczające przekręt, oszustwo, malwersację – które nie tylko opisuje działania bohaterów, ale też komentuje rzeczywistość, w jakiej przyszło im funkcjonować: niesprawiedliwą, pokrętną i rozczarowującą. Autorzy wykorzystują szereg środków z repertuaru kina akcji – energiczną, trzymającą w napięciu narrację, nasycone kolorem zdjęcia, dynamiczną muzykę – co sprawia, że nie sposób pozostać wobec ich filmu obojętnym.

Jagoda Murczyńska

 

Effendee Mazlan i Fariza Azlina Isahak

Effendee Mazlan i Fariza Azlina Isahak to artystyczny duet, aktywny na wielu polach malezyjskiego przemysłu filmowego. Efendee pracował jako asystent reżyserów takich jak Dain Said czy U-Wei bin Haji Saari. Fariza jako aktorka brała udział w realizacji wielu niezależnych produkcji oraz w  holloywoodzkim filmie Anna i król.  Wspólnie napisali i wyreżyserowali ośmioodcinkowy serial Kami i jego filmową wersję, która zdobyła dużą popularność w Malezji i międzynarodowe uznanie. Songlap to ich drugi wspólny projekt.

 

Filmografia

2008 Kami the Movie

2011 Songlap

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!