repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 20 października 2012.

O kurze, która opuściła podwórze

Leafie, a Hen Into the Wild / Madangeul Naon Amtak

reż. Oh Seong-yun

czas: 93’
produkcja: Korea Południowa 2011
obsada: (głosy) Moon So-ri, Yoo Seung Ho, Choi Min-sik, Park Cheol-min, Kim Sang-hyun, Jeon Sook-Kyeong
język: koreański
animacja dla dzieci, dialogi czyta polski lektor, angielskie napisy
nagrody: Asia Pacific Screen Awards 2011 - najlepsza animacja
scenariusz: Kim Eunjeong na podstawie książki Hwang Seon-mi
zdjęcia: Lee Jonghyuk
montaż: Kim Sangbum, Kim Jaebum
muzyka: Lee Jisoo
producent: Kim Sun-ku, Lee Eun, Oh Seong-yun, Shim Jae-myung
produkcja: Myung Films, Odoltogi

Książka Hwang Sun-mi O kurze, która opuściła podwórze okazała się wielkim sukcesem pisarki, która od 1995 roku podbija serca dziecięcych czytelników, zbiera nagrody, jej twórczość trafia na listy bestsellerów. Hwang opowiada w nich o codziennych sprawach, wypełnia je nadzieją i uczy odwagi. Kura… została przetłumaczona na kilka języków (w polskim tłumaczeniu opublikowało ją Wydawnictwo Kwiaty Orientu), na jej podstawie powstał musical, sztuka teatralna oraz animacja.

Film opowiada o kurze, która realizuje swoje wielkie marzenie. Mieszkająca na kurzej farmie bohaterka, której zadaniem jest znoszenie jaj, trafiających na taśmę produkcyjną, chce choć raz wysiedzieć swoje jajo i zobaczyć narodziny pisklęcia. Pragnie uciec z ciasnej klatki i poczuć smak wolności. Kiedy jej się to udaje, natychmiast dochodzi do wniosku, że wolność bywa bardzo niebezpieczna. Niemal ginąc w gardle łasicy, poznaje kaczora, który uratuje jej życie. Pewnego dnia kaczor i jego partnerka osierocą jajo, które wysiedzi kura. Razem z adoptowanym synem będzie szukała spokojnego domu na bagnach, nie zdąży jednak zrealizować planu. Właściciel farmy złapie kacze dziecko, a kura co tchu popędzi, by je ratować.  

Agnieszka Szeffel

Oh Seong-yun

Studiował malarstwo w Seoul National University. Po studiach pracował dla firmy producenckiej Seoul Movies. Obecnie - dla Odolttogi. Produkcją i reżyserią animacji zajmuje się od 1989 roku, ma na koncie sporo krótkometrażówek m.in. The Little Dinosaur Dooly (1996), Lazenca (1997), Goindol (1999). Animacja O kurze, która opuściła podwórze na podstawie książki Hwang Seon-mi pod tym samym tytułem jest jego pełnometrażowym debiutem.

Filmografia

2011 O kurze, która opuściła podwórze / Leafie, a Hen Into the Wild / Madangeul Naon Amtak

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!