repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 24 października 2012.

Winogronowy cukierek

Grape Candy / Cheong-po-do Sa-tang

reż. Kim Hee-jung

czas: 104’
produkcja: Korea Południowa 2012
obsada: Park Jin-hee, Park Ji-yoon, Kim Jung-nan
język: koreański
polskie i angielskie napisy (Polish and English subtitles)
nagrody: International Women's Film Festival w Seulu 2011 - Pitch & Catch: Feature Film Artreon Award Grand Prix, Nagroda Publiczności
scenariusz: Kim Hee-jung
zdjęcia: Park Jung-hoon
montaż: Um Jin-hwa
muzyka: Kang Min-kook
producent: Jo Chang-ho
produkcja: Invent Stone

Jesteście pewni, że prowadzicie miłe, ciche i spokojne życie? – pyta reżyserka. Co kryje się w przeszłości ludzi, z którymi chcielibyście je dzielić? Czym kierujecie się w relacjach z innymi? W swoim filmie Kim Hee-jung opowiada o tym, że niedokończone, odsuwane, bolesne sprawy prędzej, czy później wracają. Są takie chwile, kiedy wspomnienia wychodzą spod masek, jakimi próbujemy dekorować twarze, unikając konfrontacji z minionym.  

Sun-joo właśnie przygotowuje się do ślubu ze swoim chłopakiem, układa sobie życie według mieszczańskiego wzoru, myśli o rodzinie, o dziecku, które by jej status przypieczętowało. Narzeczonego - po męsku uzbrojonego w wątpliwości - zajmuje praca w wydawnictwie, kampania reklamowa właśnie opublikowanej książki popularnej i pięknej pisarki So-ra. Zazdrosna Sun-joo odkrywa, że pisząca pod pseudonimem autorka jest w rzeczywistości jej niewidzianą od 17 lat przyjaciółką z dzieciństwa, a powieść dotyczy ich wspólnej, dramatycznie zakończonej przyjaźni. Sprowokowana, podstępem zajmuje miejsce narzeczonego i zabiera pisarkę w trasę promocyjną książki, a faktycznie w podróż, która dla obu kobiet zakończy się katharsis i kompletną zmianą życiowych planów.

Agnieszka Szeffel

Kim Hee-jung

Urodziła się w 1970 roku w Seulu. Studiowała w Seoul Institue of the Arts, a następnie ukończyła Szkołę Filmową w Łodzi w 2001 roku. Jej krótkie metraże trafiały na międzynarodowe festiwale w Clermont-Ferrand, Edynburgu, Monachium, Chicago. Portrait of the Father był pokazywany na Warszawskim Festiwalu Filmowym (1999). Dzięki zrealizowanym filmom krótkometrażowym zakwalifikowała się do programu Residence du Festival de Cannes 2005, gdzie rok później skończyła scenariusz swojego pierwszego filmu fabularnego The Wonder Years (WFF 2007). Film otrzymał Best Newcomer Director Award podczas Seoul Independent Film Festival. Grape Candy na etapie projektu także był zaproszony do Residence du Festival de Cannes, premierowo pokazany podczas Cinema Digital Film Festival w Seulu.

Filmografia

1999 Portrait of the Father (kr.m.)

2000 The Appointment (kr.m.)

2001 Once...Someday (kr.m.)

2007 The Wonder Years / Yol-Sae-Sal Soo-Ah

2012 Winogronowy cukierek / Grape Candy / Cheong-po-do Sa-tang
Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!