repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 21 października 2012.

Wszystko o mojej żonie

All About My Wife / Nae Anaeui Modeun Geot

reż. Min Kyu-dong

czas: 121’
produkcja: Korea Południowa 2012
obsada: Lee Kwang Soo, Lee Seon-gyun, Lee Sung-min, Lim Su-jeong, Ryoo Seung-yong
język: koreański
polskie i angielskie napisy (Polish and English subtitles)
scenariusz: Min Kyu-Dong, Heo Sung-hye
zdjęcia: Kim Dong-Young
montaż: Kim Sun-min
muzyka: Kim Jun-seong, Lee Jin-hee
producent: Min Jin-soo, Lee Eugene
produkcja: Soofilm / Zip Cinema

Od groteski, przez ironię do refleksji o krętych ścieżkach ludzkich uczuć. Miłosne manewry w filmie Mina Kyu-donga rozpoczyna trzęsienie ziemi. Dwoje Koreańczyków wpada na siebie w Japonii. Piękna Jung-in, znudzona kursem gotowania turystka i student architektury Doo-hyun zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Jednak po siedmiu tłustych latach małżeństwa przychodzą chude dni i noce, grzęznące w kłótniach i niechęci. Zbyt sobie bliscy, małżonkowie zapominają o słodkiej niepewności i tajemnicy, jaka towarzyszyła pierwszym miesiącom związku i rozpalała gorączkę ciał. Stają się dla siebie już tylko otwartymi drzwiami.

Doo-hyun marzy o rozwodzie z gadatliwą, krytykującą wszystkich, niezadowoloną kurą domową, jaką stała się Jung-in, ale nie potrafi do niego doprowadzić. Marzy o samotności. Zdesperowany planuje wyjazd służbowy na prowincję, w którym żona wbrew jego woli będzie mu towarzyszyć. Ostatnią deską ratunku dla sfrustrowanego męża wydaje się spotkany tam Sung-ki, legendarny Casanova, któremu nie oparła się jak dotąd żadna kobieta. Uwiedź mi żonę! - błaga Doo-hyun, odchodzącego na emeryturę, mistrza. Jung-in ma być ostatnią zdobyczą w karierze uwodziciela.

Agnieszka Szeffel

Min Kyu-Dong

Urodził się w 1970 roku w Incheon w Korei Płd. Studiował w Seoul National University i w Korean Academy of Film Arts. Otrzymał szereg nagród za swoje krótkie metraże: Herstory (1995) i Seventeen (1997). W 1999 roku debiutował pełnometrażową fabułą Memento Mori i zaczął studia w Paris University 8. Jego kolejny film All For Love z 2005 roku zgromadził w kinach ponad 3 miliony widzów, kontrowersyjny Antique z 2008 został zaproszony na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie. W 2009 roku film In My End Is My Beginning miał specjalne pokazy podczas Busan Film Festival. Reżyser nieustannie potwierdza swój talent do łączenia niespotykanych tematów z płynnym sposobem opowiadania, liryką i wyobraźnią.

Wybrana filmografia

1999 Memento Mori

2005 My Lovely Week

2008 Antique / Seoyanggol dongyanggwajajeom Aentikeu

2009 Five Senses of Eros / Ogamdo

2011 The Most Beautiful Goodbye / Sesangyeseo Gajang Ahreumdawoon Ilbyeon

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!