repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 20 października 2012.

71: w ogień

71: Into the Fire / Pohwasogeuro

reż. Lee Jae-han (John H. Lee)

czas: 120’
produkcja: Korea Południowa 2010
obsada: Choi Seung-hyeon, Cha Seung-won, Kwone Sang-woo, Kim Seung-woo
język: koreański
polskie i angielskie napisy (Polish and English subtitles)
nagrody: Icheon Chunsa Film Festival 2010 - nagroda jury; Grand Bell Awards 2010 - Korean Wave Popularity Award; Blue Dragon Film Awards 2010 - najlepszy nowy aktor; PaekSang Arts Awards 2011 - najlepszy nowy aktor
scenariusz: Lee Man-hee, Kim Dong-woo
zdjęcia: Choi Chan-min
montaż: Steve M. Choe, Kim Changju
muzyka: Lee Dong-jun
producent: Choi Myoung-gy, Kim Jong-hyun
produkcja: Taewon Entertainment, UBU Film, H Plus Communication

Oparty na faktach, widowiskowy dramat wojenny, zrealizowany z okazji 60. rocznicy wybuchu Wojny Koreańskiej. Opowiada o epizodycznym zdarzeniu z 13 sierpnia 1950 roku, do którego doszło na tyłach bitwy o P'ohang-dong. Grupa 71 zmobilizowanych właśnie studentów, żołnierzy bez doświadczenia, wojskowego przeszkolenia i wsparcia kadry oficerskiej broniła dostępu do strategicznie położonego budynku gimnazjum żeńskiego w P’ohang nad rzeką Nakdong. Nacierające siły batalionu regularnego wojska północnokoreańskiego były wspierane bronią pancerną. Nierówna walka trwała 11 godzin, aż do nadejścia alianckich posiłków. Studenci bronili się z poświęceniem, na sztandarach mając wzniosłe hasła obrony ojczyzny przed komunistyczną falą. 

Film został nakręcony w gwiazdorskiej obsadzie. W głównej roli - młodego, zbuntowanego chłopaka Oha Jang-beoma, który zaciągnął się na ochotnika do armii i znalazł w epicentrum koszmaru - wystąpiła wschodząca gwiazda koreańskiego kina, młody raper i model, Choi Seung-heon (T.O.P). Student ściera się w filmie z demonicznym dowódcą wrogich oddziałów z Północy, Parkiem Mu-rangiem. W tej roli Cha Seung-won - zawsze w nienagannym kremowym mundurze.

Agnieszka Szeffel

Lee Jae-han

Urodził się w Seulu, ale w wieku 12 lat wyjechał do USA. Studiował w New York University Film School. Realizuje filmy w Korei Płd. i Japonii, za każdym razem próbuje sił w innym gatunku filmowym. Debiutował w 1999 roku niezależnym, poetyckim The Cut Runs Deep o gangach młodych Azjatów w Nowym Jorku, film stał się już kultowym klasykiem. Romans A Moment to Remember z gwiazdami koreańskiego kina (Jung Woo-sung, Son Ye-jin) był najbardziej kasowym romantycznym przebojem w historii tej kinematografii. Lee znalazł się na szczytach japońskiego box-office’u za pośrednictwem japońsko-koreańskiej koprodukcji Sayonara Itsuka z Miho Nakayamą w głównej roli. Dramat wojenny 71: w ogień również osiągnął komercyjny sukces, trafiając na ekrany światowych kin, m.in. w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Filmografia

1999 The Cut Runs Deep

2004 A Moment to Remember / Nae meorisokui jiwoogae

2009 Sayonara Itsuka

2010 71: w ogień / 71: Into The Fire / Pohwasogeuro

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!