Zapraszamy na przedpremierowy pokaz nowego filmu mistrza koreańskiego kina, Park Chan-wooka (twórcy Oldboya i Służącej) – Bez wyjścia. To bezkompromisowy thriller z dawką czarnego humoru, który stawia niepokojąco trafną diagnozę współczesnych lęków.
Główny bohater, Man-su (w tej roli gwiazda Squid Game, Lee Byung-Hun), to mężczyzna w średnim wieku, którego życie wydaje się wręcz idealne. Ma wszystko: piękny dom, kochającą się rodzinę i dobrze płatną pracę. Gdy nagle zostaje zwolniony, jego świat rozpada się na kawałki. Man-su nie traci tylko pensji – całkowicie traci grunt pod nogami i poczucie bezpieczeństwa zarówno swojego i jak i swojej rodziny. Jest gotowy na wszystko, aby odzyskać to, co stracił. Także na eliminację konkurencji.
Po seansie zapraszamy na dyskusję psychologiczną, podczas której przyjrzymy się relacji, jaką tworzymy z naszą pracą. Porozmawiamy między innymi o:
Film Bez wyjścia, podobnie jak kultowe Parasite, pod warstwą rozrywki kryje wstrząsający obraz klasowych napięć. To seans dla tych, którzy chcą zrozumieć, skąd bierze się w nas lęk przed wypadnięciem z obiegu i jak nie dać się zmielić korporacyjnej machinie.
W rozmowie weźmie udział Kamila Talkowska, psycholożka i psychoterapeutka systemowa, z którą spróbujemy odpowiedzieć na prowokacyjne pytanie: Czy istnieje praca i stanowisko, dla którego warto poświęcić naprawdę wiele? I co ważniejsze – jak zbudować poczucie własnej wartości, którego nie odbierze nam żadne wypowiedzenie.
Dołącz do nas i sprawdź, czy w tym bezlitosnym świecie potrafisz znaleźć wyjście.
psycholożka i psychoterapeutka systemowa, która od lat pracuje z kobietami, parami i rodzinami. W swojej pracy łączy perspektywę terapii systemowej z empatycznym, praktycznym podejściem do codziennych wyzwań.
Park Chan-wook urodził się w Seulu w 1963 roku. Studiował filozofię na Uniwersytecie Sogang, gdzie stworzył klub filmowy i zainteresował się teorią kina. Opublikował kilka esejów na temat krytyki filmowej i zrealizował kilka filmów. Najsłynniejszy z nich (Joint Security Area, 2000) bił rekordy na rynku krajowym, a potem został zaproszony na festiwal w Berlinie w 2000 roku. Piąty film Chan-wooka, Oldboy (2003), zdobył Grand Prix na festiwalu w Cannes w 2004 roku. Obecnie reżyser przygotowuje kolejny projekt, Evil Live.
Filmografia:
1992 Dal Eun…Hae Ga Kku Neun Kkum / The Moon is …the Sun’s Dream
1997 Sam In Jo / A Trio
2000 J.S.A.: Joint Security Area
2002 Pan Zemsta / Bok Su Neun Na Yi Geot / Sympathy for Mr. Vengeance
2003 Yeo Seot Gae Yi Si Sun : Mit Geo Na Mal Geo Na, Chandra Yi Geyong Woo / If You Were Me, Segment :Peace & Love
2003 Oldboy
2004 Three, Monster- Cut / Three…Extremes - Segment : Cut
2005 Pani Zemsta / Chin Jeol Han Keum Ja Ssi /Sympathy for Lady Vengeance
2006 Saibogu Jiman Gwenchana / I’m a Cyborg, but that’s OK