repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

13 lip / so
15 lip / pn
plakat

Jakub, Mimmi i gadające psy

Jekabs, Mimmi un runajosie suni

reż. Edmunds Jansons

czas: 70’
produkcja: Polska, Łotwa 2019

gatunek: animacja, przygodowy, familijny
kategoria wiekowa: 6+

Refleksyjny Jacob i dzielna Mimmi stają w obronie parku, w którym zaplanowano postawić drapacz chmur. Kiedy koparki i buldożery wkraczają do akcji, zawiązuje się niezwykły, bo międzygatunkowy sojusz. Dzieci łączą siły z Bossem, czyli… szefem gangu gadających psów. Nie ma czasu do starcenia, trzeba działać, ale nie jest to łatwe, kiedy przyjaźń i zaufanie co chwila poddawane są próbie. Piękna polsko-łotewska animacja o dziecięcej odwadze oraz szacunku wobec zwierząt, ludzi i miejsc.

Jacob, Mimmi i gadające psy jest animacją typu cut-out. To metoda cyfrowej animacji postaci, w której każda postać posiada swój model, którym animator porusza w programie animacyjnym. Współproducentem filmu obok łotewskiego Atom Art jest polskie studio animacji 2D - Letko. Film jest oryginalną animacją, której urok podkreśla muzyka Krzysztofa A. Janczaka.

Podczas 6. MFF Kino Dzieci animacja Jacob, Mimmi i gadające psy otrzymała główną nagrodę Jury Dziennikarzy. W uzasadnieniu przyznania Kwiatu Paproci czytamy: "Za empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych".

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!