repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

19 cze / śr
20 cze / cz
plakat

The Room + spotkanie z Gregiem Sestero

The Room

reż. Tommy Wiseau

czas: 99’
produkcja: USA 2003
obsada: Tommy Wiseau, Greg Sestero, Dan Janjigian, Carolyn Minnott, Philip Haldiman
język: angielski

gatunek: dramat

Seans ze spotkaniem z Gregiem Sestero.

Historia kryształowo dobrego, przystojnego, zabawnego i uczciwego bankiera, który zostaje zdradzony przez narzeczoną i przyjaciela. Amerykańskie media pisały, że to „Obywatel Kane kina klasy B”. Jeden z absolutnie najgorszych filmów świata, antyarcydzieło, wzorcowy, wielopoziomowy przykład tego jak nie robić filmów. Kultowy film i tak zły, że aż dobry.

Tommy Wiseau jest odtwórcą jednej z głównych ról, reżyserem, scenarzystą i producentem filmu. Dla The Room był także założycielem firmy produkcyjnej, prezesem, dyrektorem wykonawczym, działem prawniczym, menedżerem marki i wszystkim kogo tylko można sobie wyobrazić.

Tommy Wiseau, który przez lata ukrywał swoje pochodzenie, choć wszystko wskazuje na to, że naprawdę nazywa się Tomasz Wieczorkiewicz i pochodzi z Poznania, bardzo chciał być pionierem i stworzyć coś wyjątkowego, nie posiadał jednak żadnej wiedzy o kręceniu filmów, nie był też szczególnie otwarty na uwagi bardziej doświadczonych osób. Między innymi z tego powodu The Room to pierwszy i prawdopodobnie wciąż jedyny film na świecie, który nakręcono jednocześnie na taśmie 35 mm oraz kamerze HD, co wymagało dwóch różnych oświetleń na planie i dwóch ekip. Budżet filmu to 6 mln dolarów czego jednak zupełnie nie widać. Początkowo The Room zaliczył siermiężną klapę frekwencyjną, ale z czasem wśród fanów kina klasy B i entuzjastów „guilty pleasure” stał się kultowy, obecnie znany jest na całym świecie.

Greg Sestero, na specjalne zaproszenie Najlepszych z Najgorszych, pierwszy raz w Polsce!

Greg Sestero

Grega Sestero nie trzeba nikomu przedstawiać. W historii kina nikt tak wspaniale nie robił dobrej miny do złej gry jak on w roli zdradzieckiego Marka z The Room.

Przez dwie dekady Sestero pracowicie odcinał się od nazywanego najgorszym filmem w dziejach ludzkości opus magnum Tommy’ego Wiseau. Napisał książkę „The Disaster Artist”, w której zdradził absurdalne kulisy powstania filmu oraz niuanse współpracy z reżyserem, a ta została zekranizowana jako znacznie lepszy od The Room, nominowany do Oscara film w gwiazdorskiej obsadzie i w reżyserii Jamesa Franco.

Sestero ma na koncie karierę w modelingu oraz role w kilkudziesięciu filmach i serialach, w tym w dwóch częściach filmu Best F(r)iends w reżyserii Wiseau. W 2021 roku zadebiutował jako reżyser. Jego Miracle Valley to hołd dla grindhouse’owego kina exploitation lat 70., zainspirowany prawdziwą historią sekty grasującej po pustynnej Arizonie. Aktualnie pracuje nad kolejnym filmem pt. Forbidden Sky.

W czerwcu Sestero przyjedzie do Polski pierwszy raz, na specjalne zaproszenie Najlepszych z Najgorszych. Na pokazach specjalnych The Room odbędą się spotkania z aktorem, który odpowie na wiele pytań nurtujących polskich widzów. Może wreszcie dowiemy się czy Wiseau naprawdę jest Polakiem?

Zapraszamy na sense i spotkania, takiej okazji nie można przegapić. What a story!

Tommy Wiseau

Twierdzi, że jest amerykańskim aktorem, reżyserem, scenarzystą i producentem, który uczęszczał na zajęcia aktorskie do American Conservatory Theater i akademii słynnej Stelli Adler. Swój debiutancki The Room, uznawany za Obywatela Kane'a filmów złych, zrealizował za zawrotne sześć milionów dolarów, choć nie wiadomo, skąd miał tak duże pieniądze. Niektórzy twierdzą, że dorobił się na imporcie skórzanych płaszczy z Korei. Podobno pracuje nad filmem The Vampire from Alcatraz i prequelem The Room. Oczywiście nie możemy się doczekać.

Filmografia

2003 The Room

2004 Homeless in America (doc., short)

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!