repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

10 cze / pn
plakat

Obudź się + spotkanie z twórcami

Obudź się

reż. Filip Dzierżawski

czas: 74’
produkcja: Polska 2022
obsada: Martyna Byczkowska, Piotr Żurawski, Karol Bernacki
język: polski

gatunek: dramat

Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserem Filipem Dzierżawskim i odtwórczynią głównej roli Martyną Byczkowską.

Zosia (znana z serialu '1670" Martyna Byczkowska) jest nastolatką wychowywaną przez brata Bajzla (Karol Bernacki), który obraca się w środowisku kibiców piłkarskich. Po jednej z bójek chłopak zapada w śpiączkę. Zosia zaczyna wierzyć, że pomóc może mu tylko kibicowska flaga przeciwnej drużyny. By ją zdobyć, idzie do domu  Cygana (Piotr Żurawski). Na miejscu razi go paralizatorem i stawia żądanie: albo jego kumple oddadzą flagę, albo on zginie. Z każdą mijającą godziną atmosfera staje się coraz gęstsza, a sytuacja coraz bardziej dramatyczna…

Film uhonorowany Nagrodą Specjalną Jury na FPFF w Gdyni w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych.

Filip Dzierżawski:

absolwent Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie oraz psychologii społecznej w SWPS w Warszawie. Twórca teledysków i spotów telewizyjnych. Autor filmu dokumentalnego Miłość, za który otrzymał m.in. główną nagrodę na Krakowskim Festiwalu Filmowym w 2013 roku. Autor scenariusza i reżyser serialu dokumentalnego o kibicach Legii Warszawa pt. Fanatycy. W programie “30 Minut” Studia Munka SFP debiutował w fabule filmem “Nazywam się Julita”. “Obudź się” jest jego pełnometrażowym debiutem.

 

Filip Dzierżawski

Reżyser, scenarzysta. Absolwent Wydziału Reżyserskiego Akademii Filmu i Telewizji oraz psychologii społecznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Autor scenariusza i reżyser serialu dokumentalnego o kibicach Legii – Fanatycy (2011) oraz telewizyjnego programu kulturalnego Łossskot. Twórca teledysków i spotów telewizyjnych.

Filmografia

2011 Fanatycy / Fanatics (TV series, doc.)

2012 Miłość (doc.)

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!